banner2

banner1

banner22

İyileşiyor…

Karapürçek’te yaşayan Selim Ailesinin doğuştan 2 omurilik kemiği olmayan kızları Ecrin Selim, omuriliğine yerleştirilecek aparatın takılması için ameliyata girmişti. Haberlisin.com muhabirlerinin yakından takip ettiği minik Ecrin’in durumu iyi olduğu öğrenildi.

GÜNDEM 06.12.2019, 15:58 Editör: Ebru Bulut
İyileşiyor…
banner48

NE OLMUŞTU?

İlk olarak Haberlisin.com tarafından ortaya çıkartılan ve daha sonra Karapürçek Kaymakamlığı ile Sakarya Valiliğinin devreye girmesiyle yardım kampanyası başlatılan Hatice ve Yakup Selim çiftinin kızları Ecrin Selim’ konulan Juvenil Skolyoz teşhisi sonrası ayarlanabilir aparatın omuriliğine yerleştirilmesi için 110 Bin TL kısa sürede toplanmıştı. Ameliyat için oluşan fiziki şartlar sonrası 15 Ekim hastaneye yatırılan küçük Ecrin, saat 17:15 sularında ameliyata alındı. Minik Ecrin 4 saat süren ameliyatının öncesinde iyileşeceğinin sevinciyle kameralarımıza el sallamıştı.

DURUMU İYİ

Haberlisin.com’un gündeme getirdiği haberler sonrasında tedavi süreci başlatılan minik Ecrin ameliyatının ardından iyileşme sürecinde olduğu öğrenildi. Haberlisin.com muhabirlerinin ulaştığı baba Yakup Selim minik Ecrin’in süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Minik Ecrin’in durumunun iyi olduğunu ve iyileşme sürecinin devam ettiğini belirten baba Selim; “Ecrin her iki ayda bir uzaktan kumandalı manyetik bir aparat ile dışarıdan boyu uzatılacak.” dedi.

Yorumlar (0)