banner2

banner1

banner22

İYİ Parti’den esnaflara ziyaret

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı esnafın sorunlarını dile getirmeye devam ediyor. İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve yöneticiler Çark Caddesi ve kapalı çarşı esnafını ziyaret etti. İYİ parti heyeti yapılan ziyaretlerde, özellikle ekonomik açıdan iyice dar boğaza giren esnafın durumunu, taleplerini dinlediler.

GÜNDEM 15.05.2020, 14:27 Editör: Ebru Bulut
İYİ Parti’den esnaflara ziyaret
banner48

“MİLLETİMİZİN SIKIKNTILARINI DİLE GETİRİYORUZ”

Konu hakkında açıklama yapan Dokumacı; “Yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte, milletimizin bu zor günlerinde, yanında olmaya, moral vermeye ve şimdilik muhalefet görevimiz gereği sıkıntılarını yüksek sesle dillendirmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Yaptığımız program neticesinde malum virüs nedeni ile en fazla zarar gören küçük esnafımızı ziyaretlerde bulunduk. Özellikle Çark Caddesi ve kapalı çarşıda yaptığımız ziyaretler de dinlediğimiz sıkıntıların bazıları şunlardır;

ESNAF SIKINTILARI

Öncelikle kiracı küçük esnaf, virüsün olduğu süreçteki aylara ilişkin geri ödemesiz kira yardımı istiyor. Ekonomik açıdan büyük sıkıntıda olan küçük esnaf yapıldığı veya yapılacağı söylenen ekonomik yardımları somut olarak görmek istiyor. Yine geçtiğimiz günlerde açılan kuaför ve berberler, özellikle hijyeni sağlamak için çok fazla maske ve dezenfektan kullandıklarını ve bunun kendilerine ekstra bir külfet yüklediği konusunda bilgi verdiler. Çözümü daha kolay olan bu duruma ilişkin, şehri yönetenlerden berber ve kuaför esnafına maske ve dezenfektan temini konusunda destek olma çağrısında bulunuyoruz. Genel anlamda baktığımız da ise; ‘dükkanı açmasam daha iyi, açtığımızda zarar ediyoruz ve siftahsız kapatıyorum’, diyen bir küçük esnaf grubu ile karşı karşıyayız” dedi.

Yorumlar (0)