banner2

banner1

banner22

İYİ Parti’den CADDER’e ziyaret

İYİ Parti Adapazarı İlçe yönetimi Çark Caddesi Esnafları derneğini (CADDER) ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette nostaljik tramvay projesi konuşuldu.

GÜNDEM 28.05.2020, 18:28 Editör: Ebru Bulut
İYİ Parti’den CADDER’e ziyaret
banner48

İYİ parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve beraberindeki yöneticileri CADDER başkanı Kemal Tugraç ve yönetimi ağırladı. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı görüşmede nostaljik tramvay konuşuldu.

ESNAFLARIMIZ İLE AYNI DÜŞÜNCEDEYİZ

Konu hakkında açıklama yapan Dokumacı; “Öncelikle bizi son derece samimi bir şekilde ağırlayan CADDER başkanı Kemal Tugraç ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Kendileri ile şehrimiz üzerine birçok konuda görüş alışverişinde bulunduk. Ancak bilindiği gibi şu an için Çarşı ve Çark caddesinin en önemli gündemi nostaljik tramvay konusudur. Biz özellikle bu konuda fikri ilk sorulması gerekenlerin esnaflarımız olduğunu düşündük ve bu ziyaretle esnafın düşüncelerini öğrenmiş olduk. Yaptığımız görüşme sonrası çıkan sonuç, aslında esnaflarımızın birçoğu ile aynı düşüncede olduğumuzdur.

ÇARŞI TRAFİĞİ DAHA DA SIKIŞACAK

Buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yüce'ye sesleniyorum. Öncelikle bu tramvaya ilişkin, kim size vatandaşın yüzde 90 desteği var bilgisini veriyorsa o danışmanlarınızı bir gözden geçirin. Biliniz ki; CADDER’in kendi yaptığı anket ve araştırmaya göre, esnafın yüzde 99'u bu projeye karşı, kalan yüzde 1 de konuyu tam anlamıyla bilmiyor. Yani bunu isteyen nerede ise yok diyebiliriz. Partimize gelen tepkiler ve taleplerde bu yöndedir. Bunun istenmemesinin en önemli sebebi, büyük bir dar boğazda olan esnafın bu tramvayın gerek yapımı sırasında gerek yapımı sonrası uğrayacağı ekonomik zararlardır. Diğer önemli bir etken ise zaten yoğun olan çarşı trafiğinin, bu proje sonrası daha da sıkışacak olmasıdır. Bu proje bir zorunluluk, ihtiyaç değildir. Ve bu zor günlerde şehrimizin en son ihtiyacı olan ve en son düşünülecek konusudur. Esnafın ve vatandaşında istemediği bu projeye bizde hayır diyoruz. Yalnız şu bilinsin ki biz bu hayırı projeyi yapandan ötürü değil, gerek zamanlaması, gerek faydası ve gerek ise de vatandaşın istememesi nedeni ile diyoruz. Yoksa şehrimize katkısı olan her projeyi, kimin yaptığına bakmaksızın alkışlar ve destekleriz, yeter ki şehrimize faydası olsun” dedi. Yapılan görüşmenin ardından İYİ parti heyeti başka programlara katılmak üzere CADDER'den ayrıldı.

Yorumlar (0)