banner2

banner1

banner22

İstifa gelebilir

Sanatçı Davut Güloğlu’nun özel okullarda okuyan oğlunun Büyükşehir Belediyesi’nde özel kalem müdür yardımcısı olarak işe alınmasına AK Gençlik tepkili. İlçe gençlik kollarından ‘ayrıcalıklı’ işe alıma tepki istifasının olabileceği konuşuluyor.

GÜNDEM 05.07.2019, 14:56 30.11.-0001, 00:00
İstifa gelebilir
banner8
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin Rizeli Sanatçı Davut Güloğlu’nun lise ve üniversiteyi paralı okuyan oğlunu istisnai kadrodan işe alması şehrin gündemine oturdu. Sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepki, AK Parti’nin Gençlik Kolları’nda da rahatsızlığa neden oldu.

Bir ilçe gençlik kolları başkanının ayrıcalıklı işe alıma tepki göstermek istifa etmeye hazırlandığı konuşulurken, işsiz olan bir başka ilçe gençlik kolları başkanı “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye başkanım işsizim. Bana iş konusunda yardımcı olabilir misiniz talebime ‘Bütün kadrolar dolu’ cevabını vermişti. Kadroların nasıl dolduğunu gördük. Ben şimdi ne yapayım?” diyerek sitemini dile getirdi.

Sanatçı Davut Güloğlu’nun bir haber sitesine yaptığı açıklamada oğlunun torpille değil donanımı nedeniyle işe başlatıldığını açıklaması ayrıcalıklı işe alıma olan tepkiyi artırdı.
Babasına göre Cengizhan Güloğlu’nu ayrıcalıklı kılan durum bitirdiği okullar. Cengizhan Güloğlu; Özel Saint Michel Fransız Lisesini bitirdikten sonra yine özel bir üniversitenin hukuk bölümünden mezun olmuş.
 
Yorumlar (0)
13°
sisli
Namaz Vakti 22 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı