banner2

banner1

banner22

'Israrlı takip sürecek'

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Adapazarı’nda bulunan boş evine gerçekleşen silahlı saldırı hakkında basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM 10.12.2020, 16:16 Editör: Gizem Demirsoy
'Israrlı takip sürecek'
banner48

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcı Ayhan Sefer Üstün, evine gerçekleşen silahlı saldırı hakkında yazılı açıklama yaptı. Üstün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “8.12.2020 tarihinde Ankara’da bulunduğum sırada, Sakarya’daki ikametgahıma silahlı bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Olayı gerçekleştiren şüpheli S.A. emniyet güçlerimizin çabaları ve yargının kararıyla 9.12.2020 tarihinde tutuklanmıştır. Hanemize saldıran, toplumun huzurunu bozan, geçmişi sabıkalı ve sırada infazı olan tetikçinin hukuk önünde hak ettiği en ağır cezayı alması için davamızın kararlılıkla takipçisi olacağız. Şimdi sıra tetikçinin eline o silahı iliştirenlerde olacak. Bu konuda da ısrarlı takibimizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ülkemizi ve yaşadığımız şehirleri çetelere teslim etmemeye kararlıyız. Hukuk dışı güçler ve karanlık eylemleri biz duruşumuzdan bir milim geriletemez. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan ve dayanışma içerisinde bulunan yol arkadaşlarıma, dostlarıma, uzak-yakın akrabalarıma, sevili komşularıma, siyasi partilerin genel başkan ve yöneticilerine, kamu görevlilerine, emniyet ve yargı mensuplarına teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim”

NE OLMUŞTU?

Adapazarı ilçesi Tekeler Mahallesi’nde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün evine pompalı tüfekle saldırı meydana geldi. S.A. isimli şahıs Üstün’ün evine birkaç el ateş etti. Meydana gelen saldırıda evin camlarının bir kısmının parçalandı. Üstün ve ailesinin Ankara’da olduğu ve evin boş olduğu öğrenilirken, saldırgan S.A. ise olayın ardından kendini ihbar etti. Şüpheli S.A, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.

Yorumlar (0)