banner2

banner1

banner22

'İsrail'e lanet Filistin'e destek'

Adapazarı Belediyesi önünde düzenlenen mitinge Türkiye ve Filistin bayraklarıyla gelen vatandaşlar, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve bu duruma karşı çıkan Filistinlilerin İsrail askerlerince katledilmesine "İsrail'e lanet Filistin'e destek" mitingi ile tepki gösterdi.

GÜNDEM 17.05.2018, 19:39
'İsrail'e lanet Filistin'e destek'
banner48

FİLİSTİNLİLER İÇİN DUA EDİLDİ

Protesto mitingine Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mitingde ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde şehit olan Filistinli vatandaşlar için dua edildi, Kur'an-ı Kerim okundu.

MÜSLÜMANLARIN KANI DÖKÜLÜYOR

Vali Balkanlıoğlu, Filistin'de yaşanan bu katliamların ne ilk ne de son olacağını çünkü Kudüs'ün bütün müşrik, münafık ve kafirlerin hedefinde bir şehir olduğunu söyledi.

Ecdadın geçmişte göğsünü siper ederek Kudüs'ü koruduğunu ve kurtardığını dile getiren Balkanlıoğlu, "Sultan Kılıçarslanlar, Selahattin Eyyubiler buralarda göğsünü siper etmişti, Haçlı çapulcularını buralardan defetmişti. Günümüzde suni olarak kurdurulan aynen bir kanser urunu andıran bu terörist devlet, maalesef gene Müslümanların kanını dökmeye başladı ve döküyor. O bölgeyi tamamen egemenliği altına almak istiyor. Adım adım bu hayali gerçekleştirmek için çaba içinde." diye konuştu.

MÜSLÜMAN OLARAK DİRİLMEMİZ LAZIM

"Müslüman olarak bizim ayağa kalkmamız, dirilmemiz, güçlü olmamız lazım." diyen Balkanlıoğlu; "Rahmetli Necmettin Erbakan çok söylerdi, alay ederlerdi hatta. Milli tank, milli top, hatta milli harp uçaklarımızı, binlercesini yapmak durumundayız. Güçlü olmadığınız sürece şamar oğlanına dönmek, sadece telhinlerle yetinmek durumundayız ama bu telhin de en azından bize bilinç aşılar. İsrail'i ayakta tutan şey nedir? Kendisine sağlanan ekonomik güç. Bütün dünyadan ona yardım yağıyor. Yahudi ve Musevi firmaların üretmiş olduğu malları aldıkça, İsrail'e bunlar yardım, silah, bomba olarak gidiyor ve onlarla da Müslümanları katlediyorlar. Müslümanların basiret sahibi, uyanık olması lazım."

EMPERİYALİZMİN YAPTIĞI HESAPLARI BOZACAĞIZ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da ramazanda yapılan bu katliamı kınadıklarını ve Filistinlilere sahip çıktıklarını söyledi.

Bu tür toplantıları bir bilinçlenme olarak gördüklerini ifade eden Toçoğlu, "Bugün Filistin'i savunurken kendi ülkemizi de savunuyoruz. Kendi ülkemizin sınırlarını savunuyoruz. Bu tür toplantıları küçümsemeden birlik ve beraberlik içerisinde yapmak gerekiyor. Bundan sonra birlik ve beraberliğimizi koruyarak, emperyalizmin yaptığı hesapları hep beraber bozacağız inşallah. Allah'a duamız, tüm mazlumlara rahmet elini uzatmasıdır." diye konuştu.

DUALARIMIZ FİLİSTİN İÇİN

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç da Amerika'nın Ortadoğu'da ara buluculuk yapması gerekirken bölgeye fitne ateşini soktuğunu ve İsrail'i tam manasıyla şımarık hale getirdiğini dile getirdi.

İsrail'in üç dinin başkenti olan Filistin'i kan gölüne çevirdiğini belirten Kılıç, "Bu dünyada iman etmek isteyenlerle ifsad etmek isteyenler arsında bir mücadele var. Allah'a şükür ki biz iman etmek isteyenlerden yanayız. Biz güzellik, kardeşlik için mücadele ediyoruz, diğer tarafta da kan ve gözyaşı olsun diye mücadele ediyorlar. Dualarımız Filistin için." ifadesini kullandı.

İNSANLARA SES OLMAZSAN BU ZULÜM BİTMEZ

İHH Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın, “Size Gazze’den selam getirdik. Hain saldırıyı kınamak için toplandık. Kudüs’te büyük şeytanın elçilik açmasını protesto etmek için toplandık. Ey İsrail ne kadar çocuk katledersen et ne kadar can alırsan al attığın her bomba biraz daha sonunu yaklaştırıyor. Genç kardeşim sen yürümezsen bu zülüm bitmez. Sakarya’dan Ramallah’a seslenmezsen uyuyan Arap liderlerini ayağa kaldıracak insanlara ses olmazsan zulüm bitmez. Şunu biliyoruz; Kudüs’ü Mevla kurtaracak. İstanbul’da yarın Kudüs için tüm Türkiye’den insanlar toplanacak. Aksa için gece gündüz dualarımızda yer açmaya hazır mısınız?” dedi.

MESCİD-İ AKSA AYAKTA DURACAK

Sakarya İlke Hizmet Derneği Başkanı Mustafa Dikmen, “Bizler Gazze’ye şahit olduk. Gazzeli’nin etrafımı saran İsrail’e şahit olduk. Adımlarımızın takip edildiğine şahit olduk. O siz kardeşlerimizin izzetli duruşları olduğu sürece Gazze, Mescid-i Aksa ayakta duracak” dedi.

İSRAİL BÜYÜK İSLAM ALEMİNE MEYDAN OKUYOR

Filistinli Öğrenci Zeyd Malik, “İsrail sadece Filistin’e değil, büyük İslam alemine meydan okuyor. Bu mübarek ayın gelişinin sevincini yaşarken, siyonist işgali Filistin’de katliam yapıyor. 50’den fazla şehidimiz, 2000’in üzerinde yaralımız var” dedi.

Miting, Grup Yürüyüş konseriyle sona erdi.

 

Yorumlar (0)