banner2

banner1

banner22

İspat etsinler

Katıldığı bir programda kullandığı ifadeler nedeniyle sosyal medya üzerinden büyük tepki gören Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Haberlisin.com’a özel açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 17.12.2020, 18:17 Editör: Ebru Bulut
banner48

Katıldığı bir programda üniversiteler için ‘Neredeyse fuhuş evi’ ifadelerini kullandığı iddia edilen Sofuoğlu, açıklamalarda bulundu. Sosyal medya üzerinden tepki görmeye devam eden Sofuoğlu, iddia edilen gibi bir cümle kurmadığını ve apartlar üzerine bir konuşma yaptığını ifade etti.

“BEN APARTLAR İLE İLGİLİ KONUŞTUM, ÜNİVERSİTE DEĞİL”

Videolarda her şeyin açık ve net bir şekilde ortada olduğunu söyleyen Sofuoğlu “Videoda her şey ortada. Akit TV’nin yayınladığı videoyu söylemiyorum. Oda TV’nin yayınladığı videoyu baz alarak konuşuyorum. Zaten Oda TV benim lehime video yayınlayacak bir kanal değil. Oda TV’nin videosunda da her şey açık bir şekilde net ve ortada. Ben üniversiteler fuhuş yuvası demişim. Hani nerede bu? Bu cümleyi bulup bana gönderin. Yok ki böyle bir cümle. Ben bu şekilde bir cümle kullanmadım. Bu cümleyi tartışmayı bitirmek için de söylemiyorum. Benim kullandığım cümle apartlarla ilgiliydi. Onu da söylüyorum zaten. Biz Türkçe konuşuyoruz değil mi Türkiye’de? Apart lafı anlaşılmaz mı? Ben programdaki konuklara gelip emlakçılar ile ve apartta yaşayanların komşuları ile konuşmalarını söylüyorum. Emlakçılar ve Serdivan’daki komşular üniversiteyi nereden bilsin? Üniversiteyi kastetmişsem niye emlakçılara yönlendirme yapayım. Aslında bu açıklamaları yapmama da gerek yok. Çünkü bana önce kullandığımı iddia ettikleri cümleyi göstermeliler. İma ettiğim diyecek olurlarsa imayla suçlama olmaz. İma varsa bundan çok daha vurgulu apartlar var. Üniversiteler ile ilgili olan kısımda ise devamsızlık vurgusu olduğunu dile getiriyorum. Yoksa böyle bir cümle söylemedim. Bana önce benim hangi cümleleri kullandığımı söylesinler. Dediklerimi bana ispat etsinler. Her şey ortada değil mi? Ben “üniversiteler fuhuş evleri” dediğim cümleyi ispat etsinler” dedi.

ELİNİZDE DELİL VAR MI?

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, kendisi hakkında soruşturma başlatması ile ilgili olarak Sofuoğlu, “Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ve üniversite herhalde bana soru soracak. Sorularını bir görelim. Ortada önce bir iddia ve iddiayı güçlendirecek bir delil olur. Hani delil var mı? İma derseniz de imayı apartlar ile ilgili yaptım hatta ima değil açık açık söyledim. Tekrar söylüyorum ben bu şekilde bir cümle kullanmadım” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)