banner2

banner1

banner22

Isır ile Kılıçaslan’dan ‘’İnce’’ polemiği

CHP'li Muharrem İnce'nin katıldığı bir televizyon programını terk etmesinin ardından İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile eski CHP İl Başkanı Erdoğan Isır sosyal medya üzerinden polemiğe girdi.

GÜNDEM 30.05.2020, 18:39
Isır ile Kılıçaslan’dan ‘’İnce’’ polemiği
banner48

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 2018'deki Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce, dün akşam bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayında sözünün sık sık kesilmesini iddia edip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarına bağlanılması üzerine canlı yayını terk etti. 

KILIÇASLAN'DAN TÜRKİYE-İSRAİL GÖNDERMESİ

Sosyal medyada büyük gündem olan bu olay sonrası İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Muharrem İnce ile Erdoğan'ın birlikte çekilen fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaştı.  Kılıçaslan, paylaşıma; "Erdoğan-İnce ilişkisi Türkiye-İsrail ilişkisi gibidir. Biz doyduk Allah artırsın, sofrayı kuran kaldırsın" notu ekledi.

ÇOK SAYIDA TEPKİ GELDİ

  İyi Partili başkanın bu paylaşımına çok sayıda CHP'li tepki gösterdi.  Kılıçaslan daha sonra da "Türkiye-İsrail ilişkilerinin iyi olmadığını düşünürdüm, gelen tepkilerden gayet iyi olduğuna kanaat getirdim:)" diye paylaşım yaptı.

  ISIR’DAN GEREKSİZ VE YAKIŞIKSIZ ÇIKIŞI

 Kılıçaslan'a tepki gösteren isimlerden biri de, Muharrem İnce'ye yakınlığıyla bilinen eski CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır oldu. Isır; Kılıçaslan'ın paylaşımını ekleyerek "GEREKSİZ ve YAKIŞIKSIZ İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Sayın Kılıçaslan hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisinin bir Üyesi için bu benzetmeyi yapamaz. Sizi yersiz paylaşımınız için kınıyorum" ifadelerini kullandı.

  İTTİFAK ORTAĞI OLMUŞLARDI

 2019 yerel seçimleri sürecinde CHP ve İyi Parti Millet İttifakı oluştururken; İyi Parti'nin il başkanlığını Selçuk Kılıçaslan yaparken, CHP'nin İl Başkanlığı koltuğunda ise Erdoğan Isır oturuyordu.  Her iki başkan seçim sürecince sık sık birlikte programlara katılırken aralarından su sızmıyordu.

Yorumlar (0)