banner2

banner1

banner22

İSGB Meslek Liselerini denetledi

Pandemi sürecinde maske, dezenfektan, kimyasal temizlik malzemeleri vb. ürünlerin üretiminin yapıldığı meslek liselerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından inceleme ziyaretleri yapıldı.

GÜNDEM 22.07.2020, 14:59 Editör: Ebru Bulut
İSGB Meslek Liselerini denetledi
banner48

İSGB’DEN LİSELERE ZİYARET

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında ilimizdeki meslek liseleri ilk andan itibaren hızlıca üretim aşamasına geçerek ihtiyaç duyulan maske, dezenfektan, kimyasal temizlik malzemeleri, koruyucu önlük vb. ürünleri üreterek sürece önemli katkı sağladılar. Üretim faaliyetlerini, ürün çeşitliliğini artırarak standartlara uygun şekilde sürdüren meslek liselerimizdeki çalışmalar bu alandaki yetkili kuruluşlar tarafından da sık sık denetleniyor. Öğretmen ve öğrencilerimizin yer aldığı üretimlerde güvenlik ve sağlık tedbirlerini hassas bir şekilde uygulayan meslek liseleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi yetkilileri ziyaret ederek üretim esnasında karşılaşılabilecek tehlike ve risklere karşı alınacak tedbirler konusunda rehberlik ve bilgilendirme faaliyetinde bulundular.

PERİYODİK ZİYARET

Okulların pandemi döneminde olduğu gibi her zaman halkımızın hizmetinde olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş,  üretim yapan meslek liselerimize yönelik İSGB tarafından periyodik olarak yapılan ziyaretlerin devam edeceğini ifade etti. Durmuş, pandemi sürecinin kahramanı meslek liselerimizin yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerine ortaya koydukları fedakarca çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

Yorumlar (0)