banner2

banner1

banner22

İş makinası operatörlerine eğitim

Orman koruma ve yangınla mücadele hizmetlerinde kullanılmakta olan  greyder, 4*4 kazıcı yükleyici ve ekskavatör operatörleri için kullanım ve bakım konularında özel bir firmasının öğretici ve servis yetkilileri tarafından eğitim verildi.

GÜNDEM 18.11.2021, 11:28 Editör: Nisa Çoban
İş makinası operatörlerine eğitim
banner48


Bölge Müdür Yardımcısı V. Hasan Er başkanlığında Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda görsel ve işitsel, sahada ise makinalar başında uygulamalı verilen eğitime, Orman Genel Müdürlüğü Makina ve İkmal Dairesi Başkanlığı’nda görevli Teknisyen Mevlüt Aydın, Makine-İkmal Şube Müdürü Ahmet Arslan, şube müdürlüğü makina mühendisleri ve personelleri, Adapazarı İşletme Müdür Yardımcısı Ahmet Öztürk ve operatörler katıldı.

GEREKLİ TEDBİRLER

Ormanlık sahalarında  yürütülen faaliyetlerde, iş makinalarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılacak durumda olması çok büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle öncelikle operatörlere, iş sağlığı ve güvenliği hakkında konunun uzmanları tarafından, alınması gerekli tedbirler ve dikkat edilmesi gereken hususlar  anlatıldı.

YENİLİKLERE UYUM

İş makinalarında yapılan iyileştirme ve teknolojik yeniliklere uyum sağlanması bakımından, revizyon çalışmalarındaki gelişmeleri içeren eğitimde, iş makinalarının güvenli şekilde kullanımı, bakımı, iş sağlığı ve güvenliği konularında detaylı olarak bilgiler verildi. Karşılıklı talep ve şikayetlerin de dile getirildiği eğitimin sonunda, bundan sonraki çalışmaların daha verimli, daha tasarruflu ve daha başarılı şekilde oluşmasının sağlanması konusundaki dilek ve temennilerle tamamlandı.

banner84
Yorumlar (0)