banner2

banner1

banner22

'İnsanları kitap okumaya teşvik ediyoruz'

Covid-19 salgını nedeniyle tüm Türkiye'de getirilen maske takma zorunluluğuna Sakarya'da uymayan kişilere "En az 10 kitap okuma" uygulamasına tepki gösterenlere Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın cevabı net oldu.

GÜNDEM 12.09.2020, 12:42 Editör: Aysima Kortak
'İnsanları kitap okumaya teşvik ediyoruz'
banner48

Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın önceki gün yapılan denetimlerde maske takmayan 65 kişiye, 900'er TL para cezası, 3 gün karantinada kalma zorunluluğu ve en az 10 kitap okuma uygulaması getirilmesi ile ilgili karar almıştı. Alınan karar paylaşımı sosyal medyanın gündemine oturdu. Vali Kaldırım tarafından vatandaşları kitap okumaya teşvik etmek amaçlı getirilen uygulamaya tepki gösterenlerin de, tebrik edenlerin de sayıları oldukça büyük oldu.

KİTAP OKUMAYI TEŞVİK EDEN HER UYGULAMA BİR ÖDÜLDÜR

Vali Çetin Oktay Kaldırım maske takmayan kişiler için getirilen yeni uygulamada kitap okumanın ceza olarak verildiğini algılayarak duruma tepki gösteren kişilere verdiği cevapta, "Kitap okumayı teşvik eden her uygulama bir ödüldür. Cezalandırma yapmıyor, bu tür uygulamalarla farkındalık oluşturup her koşulda insanları kitap okumaya teşvik ediyoruz... Bunu çok kitap okuyan, yazan ve yakında şiir kitabı çıkaracak birisi olarak ifade ediyorum..." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)