banner2

banner1

banner22

İnceleme başlatıldı

Şehir merkezinde ki bir okulda Türkçe öğretmeni E.K hakkında 5 öğrencisi şikayetçi oldu öğretmen gözaltına alındı ardından şikayetlerinden vazgeçtiler.

GÜNDEM 25.05.2018, 14:48
İnceleme başlatıldı
banner48

Edinilen bilgilere göre olay şehir merkezinde bir ortaokulda meydana geldi. İki ortaokul öğrencisi öğretmenlerinin vücutlarını ellediğini iddia ederek sınıf öğretmenlerine durumu aktarır. Sınıf öğretmeni, rehberlik öğretmeni ve okul idaresi öğrencileri dinledikten sonra polisten yardım ister.

Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ailesi ve uzman eşliğinde ifadeleri alınan çocuklar üç arkadaşlarının daha ismini vererek öğretmenin 3 öğrencinin vücudunun çeşitli yerlerine dokunduğunu beyan ettiler. Çocukların ifadesinin ardından öğretmen ekipler tarafından gözaltına alındı. Öğretmen öğrencilerinin ifadelerini şaşkınlıkla karşıladığını beyan ederek suçlamaları reddeder.

Emniyette ki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen öğretmen adli kontrol şartı ile salıverildi. Poliste öğretmen hakkında şikayetçi olan ortaokul öğrencileri savcılıkta şikayetlerinden vazgeçti.

Öğretmen hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü idari soruşturma başlattı. Türkçe öğretmeni E.K bir yandan tutuksuz yargılanırken bir taraftan da idari açıdan araştırılacak.

Öğrencilerin velileriyle önce şikayetçi olup sonrasında şikayetlerini geri alması kafaları karıştırırken öğretmenin görevine devam edip etmeyeceği müfettiş incelemesinin ardından belli olacak...

Yorumlar (0)