banner2

banner1

banner22

İnceleme başlatılacak

Karasu’da seyyar satıcının tezgahındaki mısırları dökülmesi üzerine zabıta ekipleri ve esnaf arasında yaşanan olay ardından Belediyedeki bir yetkilinin yaptığı açıklamada olay ile ilgili inceleme yapılacağı belirtildi.

GÜNDEM 14.10.2021, 22:56 Editör: Ebru Bulut
İnceleme başlatılacak
banner48

NE OLMUŞTU?

Olay, Karasu ilçesi plaj caddesi üzerinde bir marketin önünde gerçekleşti. Mısır satan seyyar satıcının çevresinde toplanan Karasu Belediyesi zabıta ekipleri, mısır satan adamın oradan gitmesini istedi. Mısır satan adam oradan gitmeyince çevredeki vatandaşlar Zabıtayı ikna etmeye çalıştı. İkna olmayan Zabıta ekipleri, mısırların olduğu tezgahı bir anda yere döktü. Yere dökmesiyle beraber çevrede toplanan kalabalık, Karasu Zabıtası'na büyük tepki gösterdi. Oradan geçen bazı vatandaşlar, "Ne yapsın, hırsızlık mı yapsın? Ayıp be kardeşim" diyerek tepki gösterdi.

YAKA KAMERASINDAN İZLENECEK

Meydana gelen olay herkesin tepkisine neden olmuş ve yerel basında yer aldı. Olay ardından Karasu Belediyesi'nde çalışan bir yetkili açıklamalarda bulundu. Olay hakkında inceleme başlatılacağını söyleyen yetkili; ''Bu olayın yaşanmasını istemezdik. Seyyar satıcı, zabıta personelimize argo kelimeler kullanınca aralarında gerginlik oluşmuş. Bildiğiniz üzere Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, daha şeffaf hizmet verebilmek için geçen sene yaka kamerası takmaya başlamıştı. Olay anını bu kameralardan izleyerek inceleme başlatacağız” ifadelerine yer verdi

Yorumlar (0)