banner2

banner1

banner22

İlyas İpar vefat etti

Serdivan ilçesinde yaşayan ve iki yıl önce yendiği lösemi hastalığı tekrar nükseden 33 yaşında ki İlyas İpar vefat etti. İpar bir süre önce sosyal medyadan çağrı yaparak dönor olmalarını istemişti.

GÜNDEM 18.09.2020, 12:55 Editör: Ebru Bulut
İlyas İpar vefat etti
banner48

Türk Traktör Fabrikası çalışanlarından İlyas İpar ikinci kez nükseden lösemiye yenildi. 33 yaşında ki genç adamın ölümü sevenlerini yasa boğdu. İlyas İpar Sakaryaspor tribünün sevilen isimlerindendi. İpar’ın cenazesi bugün evinin önünde alınacak helalliğin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

DUALARINIZA İHTİYACIM VAR DEMİŞTİ

Serdivan İlçesi İstiklal Mahallesinde ikamet eden 33 yaşındaki İlyas İpar kontrol için gittiği İstanbul’da bulunan özel bir hastanede 2 yıl önce kurtulduğu AML lösemi hastalığının tekrar nüksettiğini öğrendi. Lösemi hastalığından kurtulduktan iki yıl sonra tekrar hastalığının nüksetmesi üzerine zaman kaybetmeden tekrar tedaviye başlaması gerektiğini belirten İsa Par; “AML Lösemi hastalığımı iki yıl önce atlatmıştım ancak bugün geri döndüğünü öğrendim. Tekrar hastaneye yatıp tedavi sürecim başlayacak bu süreçte dualarınıza ihtiyacım var” dedi.

“SADECE 3 TÜP KAN VER, HAYAT KURTAR”

Türk Traktör fabrikasında işçi olarak çalışan İlyas İpar, yakalandığı bu hastalıktan kurtulmak için kendisine öncelikle uygun iliğin bulunması gerekiyordu. İlyas İpar tedavisi devam ederken Haberlisin.com editörüne açıklama yapmış ve duyarlı vatandaşların dönor olmalarını istemişti. İpar “Tedavimin başarısı ve sağlığıma kavuşmam tamamen uygun bir iliğin bulunmasına bağlı. Bu nedenle toplumumuzun duyarlı vatandaşlarımızdan ricam, 18 -55 yaş arası tüm kan grupları,  Kızılay’ın kan merkezlerine gidip ilik donörü olmak istediklerini söylemeleri. Yapacakları tek şey ise sadece 3 tüp kan vermek olacaktır. Bu 3 tüp kan benim veya Türkiye’nin başka bir yerinde bulunan bir hastanın, belki de başka bir ülkede yaşayan bir hastanın sağlığına kavuşması için bir umut ışığı olacaktır. Mesela benim 20 ay önceki tedavi sürecimde uygun ilik Almanya’da yaşayan 37 yaşındaki bir kişiden sağlandı.  Dolayısıyla vatandaşlarımızın bu çağrıma ses vermelerini, ben ve benim gibi hastalara umut olmalarını rica ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)