banner2

banner1

banner22

İlçe hastaneleri normale dönüyor

İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüste azalan vakalar nedeniyle ilçelerde bulunan servisleri kapatma kararı aldı. Önümüzdeki haftadan itibaren ilçelerden gelenler için Yenikent Devlet Hastanesi merkezdekiler içinse eski Doğumevi'nde tedavi edilecek.

GÜNDEM 28.06.2021, 12:32 Editör: Ebru Bulut
İlçe hastaneleri normale dönüyor
banner48

İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüs vakalarında yaşanan azalma sebebiyle önümüzdeki haftadan itibaren ilçe devlet hastanelerinin bölümlerini kapatma kararı aldı. Olası vaka artışı durumunda tekrar aktif hale gelebilecek servisler ihtiyaca göre yeniden dizayn edileceği belirtilirken, ilçelerden gelen vakalar Yenikent Devlet Hastanesi'nde, merkezdeki hastalar ise eski Doğumevi'nde tedavi edilecek. Öte yandan ilçelerdeki korona servislerinde görev yapan personellerin diğer bölümlere aktarımının ise başlayacağı öğrenildi.

RANDEVU SIKINTILARI SONA ERECEK

İlimizde son günlerde yaşanan randevu sıkıntısı da sona erecek. Poliklinik hizmetlerinin arttırılması sağlanacak ve ilçe hastanelerinin de katılımıyla yaşanan yoğunluğun giderilmesi sağlanacak. Sağlıkta yaşanan muayene sıkıntısının giderilmesi için de ek tedbirler alınacak. Yenikent Hastanesi de vaka durumunun seyrine göre koronavirüs tedavisinde kullanılmayacak ve hastalar eski Doğumevi hastanesi tek korona hastanesi olarak kalacak.

Yorumlar (0)