banner2

banner1

banner22

İl Sağlıktan açıklama geldi

Çocuk acil servisinde kendini doktor olarak tanıtıp odalara giren bir şahıs hakkında Sakarya il Sağlık Müdürlüğü basın açıklaması yaptı. Açıklamada kendisinin doktor olduğunu ve kimliğini evde unuttuğunu söyleyen şahısın hastanede hasta muayene etmesi gibi bir durum söz konusu olmadığı belirtildi.

GÜNDEM 16.06.2021, 15:24 Editör: Ebru Bulut
İl Sağlıktan açıklama geldi
banner48

NE OLMUŞTU?

Haberlisin.com’un özel olarak edindiği bilgilere göre; Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk Acil bölümünde dün öğlen saatlerinde yaşanan olayda, acil servisteki odalara girerek kendini doktor olarak tanıtan Furkan K. isimli şahsı fark eden sağlıkçılar, durumu güvenlik ve polis ekiplerine bildirdi. Odalara giren ve doktor olduğunu söyleyen şahsı takip eden sağlıkçılar, çocukların olduğu bölüme girdiği sırada Furkan K.’ye müdahale ederek yakaladı. Gözaltına alınan şahsın psikiyatri hastası olduğu öğrenilirken polis ekipleri işlemlerin ardından şahsı hastaneden götürdü.

İL SAĞLIK AÇIKLAMA YAPTI

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniğinde psikolojik sorunları olan bir şahsın kendini doktor olarak tanıtıp hastaları muayene ettiği haberimizin ardından Sakarya il Sağlık Müdürlüğü basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada SEAH Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniği Çocuk Acil Servis alanına sivil kıyafetle giriş yapan Furkan K.’nın hastaların ilk kabul alanı olan triaj alanına yöneldiğini ve hastane güvenliğinin durumu fark ederek şahsa müdahale edildiği belirtildi. Güvenliğin müdahalesiyle kendisinin doktor olduğunu ve kimliğini evde unuttuğunu söyleyen şahıs hakkında işlem başlatılarak emniyet güçlerine teslim edildiği belirtilen açıklamada hastanede hasta muayene etmesi gibi bir durum söz konusu olmadığı yer verildi.

İŞTE O AÇIKLAMA;

 “SEAH Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniği Çocuk Acil Servis alanına 15 Haziran Salı günü saat 13.00’te sivil kıyafetle giriş yapan şahısın hastaların ilk kabul alanı olan triaj alanına doğru yönelmesi ile hastane güvenliği şahsı fark ederek müdahalede bulunmuştur. Güvenliğin müdahalesiyle kendisinin doktor olduğunu ve kimliğini evde unuttuğunu söyleyen şahıs hakkında işlem başlatılarak emniyet güçlerine teslim edilmiştir. Şahsın hastanemizde hasta muayene etmesi gibi bir durum söz konusu olmamıştır.”

Yorumlar (0)