banner2

banner1

banner22

İkinci gündem

Sakarya’nın sokaklarını arşınlayan Gazeteci Murat Solmaz, şehrin ikinci gündemini oluşturmaya devam ediyor. Solmaz’ın objektifine takılan ilginç haberleri sizler için derledik...

GÜNDEM 25.06.2019, 14:40 30.11.-0001, 00:00
İkinci gündem
banner8
Kamuoyunun gündeminde ilk sırayı almayan ancak gördüğümüzde ‘aaa’ dediğimiz ilginç detayları Gazeteci Murat Solmaz sizler için değerlendirdi. Aşırı yağışlar sonrası şehir genelinde oluşan selin izleri silindi mi? Belediye meclisinde adı değişen Kentpark tabelası neden değişmedi? Sapanca’ya yapılan bisiklet yolu ne durumda... Murat Solmaz şehrin ikinci gündemine gözler önüne serdi.

SEL GİTTİ İZİ KALDI
Geçtiğimiz hafta Sakarya’da etkili olan sağanak yağışın izleri hala silinemedi.  Selin etkilediği yollar ulaşıma açılırken alt geçitlerin ise hala yağmur suyuyla dolu olduğu görüldü. Selden etkilenen bölgelerde yaralar sarılırken vatandaşların yoğun olarak kullandığı altgeçit ve ara yolların da bir an önce bakıma alınması talep edildi.

ARTIK MİLADI DOLDU
Bundan birkaç sene öncesine kadar yoğun olarak kullanılan kartlı telefonlar gelişen teknolojilerle birlikte atıl hale geldi. Şehrin birçok bölgesine yerleştirilen ve kullanılmadığı için zamanla deforme olan bu cihazların kaldırılması talep edildi. 

İLGİ ODAĞI OLDU
Adapazarı Çark Caddesinde bir gencin dolaştırdığı İngiliz Çoban Köpeği vatandaşların ilgi odağı oldu. Hayvanseverler, dev tüy yumağı şeklindeki cins köpeği uzu süre severek yakından ilgilendi.  Sevimli köpeğin kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğu görülürken cadde bulunan diğer sokak köpekleri ise olan biteni meraklı gözlerle takip etti.

İŞ OLSUN DİYE YAPILINCA
Sapanca Gölü kışında yapılan bisiklet yolunun asfalt yerine parke taştan yapılması bisiklet severleri hayal kırıklığına uğrattı.  Genellikle kaldırım malzemesi olarak kullanılan parke taşların bisiklet yolları için uygun olmadığını belirten bisiklet severler yanlış malzeme seçimini kaynak israfı olarak yorumladı. Öte yandan göl kıyısındaki bisiklet yolunda seyyar yiyecek satışı yapan araçlar tarafından  işgal edilmesi bir diğer eleştiri konusu oldu.

ADI DEĞİŞTİ TABELASI...
Şehrin en büyük yeşil alanlarından biri olan Kent Parkın ismi Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla Donatım Park olarak değiştirilmişti.  Hala eski adıyla anılan parkın tabelasının da değiştirilmediği görüldü.  Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bazı etkinliklerde bölgeyi Kent Park olarak tanıtmaya devam etmesi kafa karışıklığına neden oldu.

MEYDANDA ŞEKERLEME VAKTİ
Yenilenen 15 Temmuz Demokrasi Meydanı beton görünümü ve fazla ağaç olmaması nedeniyle vatandaşlar tarafından tercih edilmiyor.  Yaz sıcaklarında yeşil alanlara ve ağaç gölgelerine tercih eden vatandaşlar nedeniyle meydan genellikle boş kalıyor.  Bu boşluktan faydalanan bazı vatandaşlar ise meydanda bulunan boş bankları şekerleme yapmak için değerlendiriyor. 
  
 
 
Yorumlar (0)
10°
sisli
Namaz Vakti 22 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı