banner2

banner1

banner22

İki üniversite arasında iş birliği protokolü

Her iki üniversitenin ortak bilimsel, eğitsel ve yönetsel çalışmaları üzerine karşılıklı bilgi paylaşımı, eğitim ve araştırma amaçlı bilimsel yayınların gerçekleştirilmesi ile öğrenci, öğretim elemanı ve araştırmacıların değişimlerini sağlamak amacıyla somut adımlar atıldı.

GÜNDEM 02.06.2021, 15:50 Editör: Ebru Bulut
İki üniversite arasında iş birliği protokolü
banner48

İki ülke arasında düzenlenen online protokol törenine Batken Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aidarbek Gıyazoz ve öğretim üyeleri katıldı.

“KARDEŞ ÜLKELERDEKİ ÜNİVERSİTELERLE İŞ BİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Törenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Biz SAÜ olarak kardeş ülkelerde ki üniversiteler ile iş birliğini önemsiyoruz. Özellikle iş birliklerinin somut hale dönüşmesine çaba sarf ediyoruz. Öğretim elamanı ve lisansüstü öğrenci değişimi hemen yapabileceğimiz işlerden birisidir. Bunun ötesine geçip ortak diploma programları açabilir, biraz daha somut projelerle araştırma alanlarına dönük öğretim elemanlarımızı bir araya getirebilir, kamu kuruluşlarına veya uluslararası kuruluşlara verebileceğimiz ortak projeler geliştirebiliriz” şeklinde konuştu. Sözlerine üniversitelerin işbirliğinin her iki üniversite ve ülke için büyük katkılar sağlayacağını dile getirerek devam eden Prof. Dr. Savaşan, “Küçükte olsa somut adımlar atmaya devam edelim.  Bizim de Batken Üniversitesinden öğretim üyelerini Sakarya’da görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim. Atacağımız imzalarla iyi niyet ve iş birliği düşüncelerini somutlaştırmış oluyoruz, bu vesileyle ilk adımı attık. Karşılıklı ziyaretlerle iş birliğimizi derinleştireceğimizi ümit ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

“PROTOKOL KARDEŞ ÜLKELERDEKİ İŞ BİRLİĞİNİ PEKİŞTİRECEK”

Batken Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aidarbek Gıyazoz, “İmzalanan bu protokol tarihten bu yana gerçekleşen kardeş ülkelerin ilişkilerini daha da pekiştirecek.  Bu kapsam bugün imzaladığımız protokol ile en kısa sürede Sakarya Üniversitesi öğretim üyelerini üniversitemize bekliyor ve yakın zamanda görüşmeyi temenni ediyoruz” dedi. Toplantı protokolün imzalanması ardından sona erdi.

banner84
Yorumlar (0)