banner2

banner1

banner22

İki bakan patlama bölgesinde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu helikopter ile Hendek havai fişek fabrikasının bulunduğu patlama bölgesine geldi.

GÜNDEM 03.07.2020, 14:35 Editör: Ebru Bulut
banner48

CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERMİŞTİ

Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında korkunç bir patlama meydana geldi. Kuvvetli patlama, çevre halkı tarafından deprem zannedildiği için halk sokaklara döküldü. Alınan bilgiye göre, Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bir havai fişek fabrikasının stok deposunda patlama oldu. Stok deposunda başlayan yangın ardından fabrikayı sardı. Patlama civar yerleşim yerlerinde baskı yaratarak deprem etkisi yarattı ve bazı binaların camları kırıldı. Olay ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatı ile Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgeye sevk edilmişti. Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Talimat üzerine patlama bölgesine doğru hareket etti.

KOCA VE SOYLU BÖLGEDE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, helikopter ile Hendek ilçesine gelerek patlama hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yorumlar (1)
Slm yz 11 ay önce
Helal olsun dun vanda bugun burda adam heryerde