banner2

banner1

banner22

İhbar üzerine…

Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Asayiş Timleri ile İl Jandarma Komutanlığına ait İstihbarat timlerince dün düzenlenen operasyonda iki tarihi eser kaçakçısı yakalandı.

GÜNDEM 12.06.2019, 13:09
İhbar üzerine…
banner48
Sapanca İlçesinde bulunan bir dinlenme tesisinde tarihi eser kaçakçılığı ihbarı alınması üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri, şüpheli 54 * 52** plakalı aracın yanında bekleyen T.O,, K.Ç., H.G. ve S.S. isimli şahsılara yapılan üst aramasında K.Ç. isimli şahsın üzerinde 2 adet tarihi eser bulundu. İbranice yazılı Tevrat Kitabı olduğu belirlenen eserlere Müze Müdürlüğüne gönderilmek üzere el konuldu.
 
Şahısların kullandığı ve T.O. adına kayıtlı otomobilde yapılan detaylı arama sonrası aracın arka koltuğunda ise 1 adet uzun namlulu yivli silah da ele geçirildi. Olay ile ilgili olarak T. O. ve K. Ç. isimli şahıslar gözaltına alındı. Şüphelilerin  Jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün Adliyeye sevk edileceği öğrenilirken, H.G. ve S.S.  isimli diğer iki şahsın ise ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi.
 
Yorumlar (0)