banner2

banner1

banner22

İğrenç iddia!

Sakarya’da görev yapan Karate Antrenörü Mustafa S., aralarında milli sporcularında bulunduğu 4 kadın sporcunun hakkında taciz iddiasıyla şikayette bulunmasının ardından gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Mahkeme, Mustafa S.’nin tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

GÜNDEM 31.05.2021, 13:08 Editör: Aysima Kortak
İğrenç iddia!
banner48

Sakarya'da karate antrenörlüğü yapan Mustafa S., aralarında milli sporcularında bulunduğu Z.R.İ. (18), E.N.K. (19), A.S. (24) ve E.D. (18) isimli 4 kadın sporcunun 10 Mayıs’ta gerçekleştirdiği şikayet sonrasında gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mustafa S., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken iddialar sonrasında belediye antrenörün iş akdini feshetti. Konuyla ilgili delillerin toplanmasına başlandı.

3 YIL ÖNCEDE DARP ETMİŞ

Öte yandan konuyla ilgili olarak Milli Sporcu E.D.’nin verdiği ifadede taciz olayı öncesinde de darp edildiğini anlatarak, “Bu olaydan yaklaşık 3 yıl önce Hendek’te bir müsabakada yenildiğimiz için antrenör M.S. salonun dışında bize dayak attı ancak bu olayla ilgili ne ben ne de arkadaşım E.N.K. şikayetçi olmamıştık. Yen Sakarya Atatürk Stadındaki antrenman salonuna gitmekteydik. 18 Nisan günü akşam saat 24:00 sıralarında antremanın bitti. Mustafa S. Hoca herkesi salondan çıkardı, beni lafa tuttu ve ışıkları kapattı. Ben salondan çıkmak isterken benim önce belime daha sonrada sağ göğsüme 2 kez dokundu. Yanlışlıkla olduğunu düşündüğüm için tepki vermedim ve arkadaşım Z.’nin ailesi tarafından eve bırakıldım” dedi.

“OTOMOBİLDE TACİZ ETTİ”

Akşam antrenmanına gitmek için araç bulamadığı ve bu sebeple antrenörüne bilgi vererek yardım istediğini anlatan E.D., “Evim uzak olduğu için arkadaşlarımın ailelerinin araçlarıyla gidip geliyordum. Milli Sporcu olduğum için haftada en az 2 kez antrenmana gitmem gerekiyor. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle araç bulamadım, bu yüzden Mustafa S. Hocamı arayıp durumu anlattım. O da bana ‘konum at ben seni alırım’ dedi. 21 Nisan günü akşam mavi renkli aracıyla gelip beni aldı, arka koltuğa oturdum ve bana ön koltuğa oturmamı söyledi ve ısrar etti. Birlikte stada giderken benim sağ bacağımı okşamak suretiyle tacizde bulundu. Kendimi geri çekince yapmamaya başladı. Mustafa S. Hoca yine benim gibi öğrenci olan A.S., R.K., E.N.K., B.D., İ.Y., Z.R.İ., B.Ş. ve G.H. isimli öğrencilere de gerek elle gerek sözle gerekse mesajla tacizde bulunduğunu biliyorum. Ayrıca yine 2019 yılında Gaziantep ilinde yapılan Türkiye Şampiyonasında 10 yaşında R.T. isimli kızla aynı odada kaldığını ve R.T.’nin o tarihten sonra bir daha antrenmanlara gelmediğini kulüpte konuşulurken duydum” ifadelerini kullandı.

banner84
Yorumlar (0)