banner2

banner1

banner22

İdari para cezası uygulanacak

Korona nedeniyle alınan tedbirler kapsamında virüsün yayılma hızını azaltmak amacıyla, evlerde toplantı, taziye, kutlama ve mevlit gibi etkinlikler yasaklandı. Bu yasaklara uyulmadığı takdirde, ev sahibi ve misafirlere ayrı ayrı 3 bin 150 TL ceza kesilecek.

GÜNDEM 02.12.2020, 11:53 Editör: Gizem Demirsoy
İdari para cezası uygulanacak
banner48

Vakaların artmasıyla yeni tedbirler alınmaya başlandı. Koronavirüs salgınındaki ciddi artışın ardından, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan yeni kararların hayata geçirilmesine yönelik illere İçişleri Bakanlığı'nca iki ayrı genelge gönderildi. "Yeni Kısıtlama ve Tedbirler" konulu genelgede, kış mevsimi nedeniyle kapalı alanlarda daha fazla vakit geçirilen bu süreçte, evlerde misafir kabulünün salgının yayılım hızını artırdığına dikkat çekildi. Bu çerçevede, evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi toplulukların bir araya geleceği etkinliklere müsaade edilmeyeceği vurgulandı.

CEZA BEDELİ 3 BİN 150 TL

Genelgede yer alan evlerde misafir yasağının nasıl denetleneceği ilgili bilgiler yer aldı. Muhtarlar, bina yöneticileri veya apartman sakinleri, bir dairede bu tarz bir toplanmayı tespit ettiğinde, kolluk görevlilerine ihbarda bulunabilecek. İhbar sonucu olay yerine gelen kolluk kuvvetleri, tedbir kararına aykırı bir durum saptaması durumunda hem misafire hem de misafiri kabul eden ev sahibine, ayrı ayrı 3 bin 150 lira idari para cezası uygulayacak.

Yorumlar (0)