banner2

banner1

banner22

İçki satışı bilmecesi

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, "Hayırlı olsun" diyerek yasağın kaldırıldığını duyurmuştu, İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı. Sakarya’da büfeye tutanak tutulurken zincir market içki satışı yaptı.

GÜNDEM 30.04.2021, 16:20 Editör: Manager
İçki satışı bilmecesi
banner48

PLATFORM ‘YASAK DEĞİL’ DEMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen kabine toplantısında, 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma kararı alınmıştı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu süre içinde alkol satışı da yasaklanmıştı. Alınan karar başta tekel bayileri tarafından tepki çekerken, birçok kesimden de eleştiriler gelmişti. Alkol satış yasağıyla ilgili tartışmalar sürerken, Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın Twitter hesabındaki paylaşımı olay oldu. Yasağın kalktığını iddia eden Aybaş "Alkol satışı yasağı kalkmıştır, herkese hayırlı olsun" açıklamasında bulundu. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken, yapılan paylaşım özellikle sosyal medya kullanıcılarının kafasını karıştırdı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

İçişleri Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: Kısıtlamalarla ilgili açıklamalarımız, resmi olarak Bakanlığımız; İl Hıfzısıhha Kurulu Kararları, Valilikler tarafından ilgili kurumlarla ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemelidir. Milletimizin büyük fedakarlık gösterdiği Tam Kapanma Döneminde; yanlış bilgilendirmeye yönelik kasıtlı tutumlarla ilgili gerekli hukuki müracaatların başlatılacağı da kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BÜFEYE TUTANAK TUTULDU

Ramazan ayında içki satışının tartışılmasının kime ne yararı var bilinmez. Ancak Sakarya’da büfesini açan ve şarküteri olduğunu söyleyen esnafa ‘resmiyette büfe’ göründüğü gerekçesiyle tutanak tutuldu. Aynı saatlerde zincir marketlerin birisinde ise içki satışı yapıldı. Polisin ve vatandaşın kafasını karıştıran olayın nereye varacağı merak konusu oldu.

Yorumlar (0)