banner2

banner1

banner22

İçişleri Bakanı Soylu'nun annesi vefat etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu'nun vefat ettiğini duyurdu. Kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybeden Soylu'nun cenazesinin yarın defnedilecek.

GÜNDEM 13.03.2021, 12:29 Editör: Ebru Bulut
İçişleri Bakanı Soylu'nun annesi vefat etti
banner48

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi. Kalp sağlığı sorunları nedeniyle bir süredir özel bir hastanede tedavi gören Servet Soylu, 75 yaşında hayatını kaybetti.

Koca, acı haberi Twitter'dan şu ifadelerle paylaştı: "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun muhterem anneleri Hakk'ın rahmetine kavuştu. Merhumeye Allah'tan rahmet, Süleyman Bey kardeşimize ve ailesine sabırlar diliyorum."

ANNESİNE KÜFÜR EDEN ŞAHSIN SERBEST KALMASINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Süleyman Soylu geçtiğimiz aylarda, hastanede tedavi gören annesi Servet Soylu ile fotoğrafını paylaşmış ve bu tweetin altına küfürlü yorum yazan şahsın adli kontrolle serbest bırakılmasına çok sert çıkmıştı. Sosyal medyadan duruma isyan eden Soylu, "Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder. Tweetimle yeniden alınırsa da provakasyon sayacağım" ifadelerini kullanmıştı.

YARIN İSTANBUL'DA DEFNEDİLECEK

Servet Soylu'nun cenazesinin, yarın Gaziosmanpaşa Merkez Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADILAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu kardeşimin kıymetli validesi Servet Soylu hanımefendiye Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Süleyman Bey'e, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum." dedi. 

Vali Çetin Oktay Kaldırım başsağlığı mesajında; “Başımız sağ olsun... İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun muhterem anneleri, kıymetli büyüğümüz Hakk’a yürüdü. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Sayın Bakanımıza ve ailesine Rabbimden sabırlar diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise başsağlığı mesajında; “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun muhterem valideleri dar-ı bekaya irtihal etmiştir. Merhumeye Allah rahmet eylesin. Sn. Bakanımıza ve ailesine başsağlığı dilerim.” İfadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)