banner22

HSK Kararnamesi yayınlandı!

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından açıklanması beklenen Mazeret Kararnamesi bugün itibari ile açıklandı. Açıklanan kararnamede Sakarya’daki 5 isim farklı illerde görevlendirilirken, 2 isim ise il içerisinde farklı görevlere atandı. 3 yeni ismin ise Sakarya’da görev yapacağı öğrenildi.

GÜNDEM 24.12.2020, 16:05 Editör: Ebru Bulut
HSK Kararnamesi yayınlandı!
banner48

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Mazeret Kararnamesi’ni bugün açıkladı. ‘Hâkimler Ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesinin 24/12/2020 Tarihli Ve 1160 Sayılı Adlî Yargı Kararnamesi’ ismiyle açıklanan kararnamede Sakarya’ya 3 yeni isim atanırken, 5 isim farklı illerde görevlendirildi, 2 isim ise il içerisinde farklı görevlere atandı.

5 İSİM FARKLI İLLERE ATANDI

Sakarya Cumhuriyet Savcısı Adem Meral’ın yeni görev yeri Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı olarak belirlendi. Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Üyesi Yıldıray Avcı ise Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı’na atandı.  Sakarya Cumhuriyet Savcısı Hasan Kurgan Merzifon Cumhuriyet Başsavcılığına görevlendirilirken, Sakarya Hakimi Lisan Betül Koçak Ankara Hakimliği’ne atandı. Sapanca Hakimi olarak görev yapan Duygu Topuz ise Ağrı Hakimliği’ne atandı.

banner84

YENİ GÖREV YERLERİ DE SAKARYA’DA

Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi’nde görevli olan Nejdet Coşkun Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı’na atanırken aynı yerde görevli olan Tarık Fırat Köroğlu ise Sakarya Hakimliği’nde görevlendirildi.

SAKARYA’YA 3 YENİ İSİM

İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç Sakarya Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği ile görevlendirilirken, İnegöl Hakimi Hatice İnanç ise Sakarya Hakimliği’ne atandı. Ayrıca Kocaeli Hakimi Hamdi Gözükara, Sakarya Bölge Adliye Mahkeme Üyeliği ile Sakarya’da görevlendirildi.

Yorumlar (0)