banner22

“Hizmet için ayağınıza geleceğiz”

9 Ocak’ta gerçekleşecek kongre öncesi berber esnafıyla bir araya gelen Berberler Odası Başkan adayı Muharrem Gürkan, “Hizmet için ayağımıza çağırmayacağız, biz sizlerin ayağına geleceğiz” dedi.

GÜNDEM 06.01.2022, 12:28 Editör: Ebru Bulut
“Hizmet için ayağınıza geleceğiz”
banner48“MEVCUT YÖNETİME YÜKLENDİ”
Berberlerle kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen Berberler Odası Başkan Adayı Muharrem Gürkan, mevcut yönetime yüklenerek; “Odamızın kişisel hatalar nedeniyle gündeme gelmesi bizleri oldukça üzüyor. Bu gidişata son vermek, kurumsal yapıyı güçlendirmek ve sizlerin çalışma hayatını kolaylaştırmak için çözüm odaklı birçok proje üreteceğimizi belirterek oda yönetimimize talip olduk. Yönetim olarak daha iyisini yapmak ve sizlerin ekmeğini büyütmek, işini çoğaltmak, gelirini yükseltmek için aday olduk. Dükkanlarımızın dedikodu merkezi olmadığını ispatlamak için geliyoruz. Zekata muhtaç olmadığımızı göstermek istiyoruz” dedi.

“ELEŞTİRİLERE KULAK ASILMADI”

banner84
Mevcut yönetimin esnafların eleştirilerine kulak asmadığını belirten Gürkan, “Kalfa ve çıraklarımızın daha değerli olduklarını göstermek için geliyoruz. Modaya yön veren mesleğimizi çağın gerekliliğine kavuşturmak için geliyoruz. Eleştirilerimizden ders alınmadı, eksik işlerini duymayan kalmadı. Yöneticiliği tartışılan bir ismin odamız üyelerine hizmet götüreceğine biz inanmıyoruz. Proje yok, hizmet yok. Herkesi vicdanının sesini dinlemeye davet ediyorum. Bizim kimse ile işimiz yok, sadece mesleğimize ve sektörümüze değer katmak, ekmeğimizi büyütmek için aday olduk. Mesleğimizin sorunlarını, sıkıntılarını çok daha iyi biliyoruz ve ileteceğimiz sorunları gerekli yerlerde daha iyi anlatacağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“HİZMET İÇİN AYAĞINIZA GELECEĞİZ”
Berber esnafının en fazla tepki gösterdiği hizmet için odaya çağırılma durumuna da parmak basan Gürkan, “Sizleri daha değerli kılmak, toplumun önünde birer meslek erbabı olduğumuzu ispatlamak için bu yola çıktık. Biz; hizmet için ayağına çağıran değil, hizmet için ayağınıza gelen olacağız. Şuan ki mevcut başkanın yönetiminden başkan vekili dahil 10 kişi istifa etti. Bu arkadaşlar yapılan yanlış işleri gördü ve yanlışın içinde olmamak için istifa etti. Değerli dostlar; bizim yönetim anlayışımızda kardeşlik var, uzlaşmak var, birlik ve beraberlik var. Biz içinizden birileriyiz. Genç, dinamik ve tecrübeli bir ekibiz. Bu yönetim birlik ve beraberlik içinde sizlere hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

“DESTEĞİNİZİ İSTİYORUZ”
Seçimlerin ardından her zaman esnafların yanında olacaklarını belirten Başkan Adayı Muharrem Gürkan, “Muhasebe hizmetini işyerlerinize getirmek istiyoruz, tarifeleri ücretsiz vereceğiz. Mesleğimizin gelişimi için sektöre yön veren eğitmenlerle çalışıp hak ettiğimiz değerlere geleceğiz. Fuar ve eğitimlere katılacağız, gelişimlerden haberdar olacağız. Çıraklık okullarına ve pratik eğitim alanlarına yatırım yapacağız. Mesleğimizde az sayıda bulunan ustalarımıza katkı sağlayacağız. Meslektaşlarımızın iş yerlerine katkıda bulunmak, kazançlarını arttırmak adına iş yerlerine aldıkları ürün ve emtia gibi ana malzemeleri hem ucuza almalarını sağlayacak hem de teknolojik anlamda sektörü takip edebilmeleri için sürekli bilgilendireceğiz. 9 Ocak Pazar günü yapacağımız seçimlerde desteğinizi istiyoruz, bizlerde her zaman sizlerin yanında olacağız” dedi.

Yorumlar (1)
Bilen biri 2 hafta önce
Muharrem GÜRKAN'nın açıklamış olduğu projeler uygulanabilir projelerdir.Ne söz veriyorsa yerine getireceğinden kesinlikle eminiz