banner2

banner1

banner22

Hızlı ve güvenilir hizmetin adı Bambina tekstil

Büyük oğlunu yazdırdığı kolejin kıyafetlerini beğenmeyerek kendi imkanlarıyla alternatif tasarladığı kıyafetleri okul yönetimine sunan ve sunduğu kıyafetlerle beraber genç yaşta tekstil sektörüne atılan Nagihan Aygün, başta okul kıyafetleri olmak üzere toptan ve perakende iş elbiselerinin 17 yıldır hem üretimini hem satışını gerçekleştiriyor.

GÜNDEM 13.09.2021, 08:54 Editör: Ebru Bulut
banner48

17 yıl önce ev hanımı olarak büyük oğlunu koleje kayıt ettiren 45 yaşındaki 2 çocuk annesi Nagihan Aygün, o dönem oğlunu yazdırdığı kolejin kıyafetlerini kalitesiz ve kullanışsız bulması gerekçesiyle okul yönetimiyle görüşüp kendisinin çocuklar için daha rahat ve kullanışlı kıyafetler tasarlayabileceğini söyledi. Okul yönetiminden izin alarak kendi imkanlarıyla kıyafetleri çizen ve tasarlayarak renklerini veren Aygün, daha sonra bu kıyafetleri yönetime sunarak büyük beğeni topladı.

BAŞKA OKULLARDAN DA TEKLİFLER ALDI

Kendi oğlunun okuduğu kolejin kıyafetlerini tasarlayan Nagihan Aygün, bir süre sonra diğer kolejlerinde dikkatlerini çekerek birçok iş teklifi aldı ve 28 yaşında ev hanımlığından iş hayatına atıldı. O günden bu yana birçok okulun ve firmanın kıyafetlerini tasarlayan ve üretimini yapan Aygün, amaçlarının en kaliteli ürünü en uygun fiyata sunmak olduğunu belirtti. Başta okul kıyafetleri olmak üzere toptan ve perakende iş elbiselerinde hizmet veren Aygün, Adnan Menderes Caddesi’nde bulunan hızlı ve güvenilir hizmetin adı Bambina Tekstile tüm Sakaryalıları davet etti. Ayrıca pandemi döneminde de ekonomik olarak yara almamak adına e-ticarete daha çok ağırlık verdiklerini ifade eden Aygün, güzel dönüşler aldıklarını ve bu dönemde hiçbir personeli ücretsiz izne çıkarmadıkları gibi firmasına personel alımı yaparak istihdama da katkıda bulundu.

TASARLADIĞI KIYAFETLERLE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Büyük oğlunu okula yazdırmasıyla tekstil sektörüne giriş yaptığını söyleyen Nagihan Aygün, “Büyük oğlumun koleje başlamasıyla okul kıyafetleri sektörüne giriş yapmış oldum. O zamanki kıyafetlerini ikimizde beğenmedik. Bende alternatif olarak kendi çizimlerimi okul yönetimine sunarak onlarında onayı ile kıyafetlerini değiştirdim. Tasarladığım ve üretimini yaptığım kıyafetlerin ardından çok beğeni aldım. Diğer kolejlerden de teklifler gelince Bambina Tekstili kurarak tekstil sektörüne ilk adımımı atmış oldum” dedi.

‘ÜRETİM ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR’

17 yıldır aralıksız hizmet verdiklerini ifade eden Aygün, “İstanbul’da bulunan bir üretim tesisimiz var. Büyük çaplı üretimlerimizi orada yapıyoruz. Sakarya’da da Adnan Menderes Caddesi’nde mağazamız var. Burada da mağazamızın arka tarafında küçük bir imalathanemiz var. Üretimimiz her iki bölgede de aralıksız sürüyor. Bambina’nın başka şehirlerde Bambina Medikal adı altında bayilikleri var” ifadelerini kullandı.

‘PANDEMİDE E-TİCARETE AĞIRLIK VERDİK’

Pandemi sürecinde kadrosuna yeni personel dahil ederek istihdama katkıda bulunduğunu dile getiren Aygün, “Okul sektörüne, üniversitelere, fabrikalara, kafe ve restoran gruplarına ve otellere hizmet vermekteyiz. Pandemi sürecinde Bambina Tekstil olarak e-ticarete daha çok ağırlık verdik. Bu süreçte satışlarımızı artırarak hiçbir personelimizi ücretsiz izne çıkarmadık. Aksine yeni personellerinde aramıza katılmasıyla beraber bu zorlu süreçte istihdama katkıda bulunduk. Şuan okul sektöründe tüm Türkiye’deki kolejlere kıyafet üretmekteyiz” şeklinde konuştu.

SAĞLIKÇILARA ÖZEL KIYAFET TASARLADI

Pandemi sürecinde asıl kahramanlar sağlık çalışanlarına yönelik yeni adımlar attıklarını belirten Aygün, “Tüm Dünyada olduğu gibi bizde zorlu bir süreçten geçtik. Kapanan sektörlerimiz vardı. Kapanmalardan dolayı iş elbiseleri, okul giyimi, üniversitelerimize yaptığımız hizmetler durdu. Ama akabinde sağlık sektöründe olan yoğunlaşmadan bizde faydalanalım ve sağlık çalışanlarımıza hizmet edelim dedik. Bu şekilde farklı bir sektöre daha yönlendik. Sağlıkçılarımıza çok özel kıyafetler tasarladık. Onlarda çalışırken kendilerini güzel ve özel hissetsinler diye ufak dokunuşlarda bulunduk” dedi.

Yorumlar (0)