banner2

banner1

banner22

Hırsızlara suçüstü

Karasu ilçesi Kabakoz Mahallesinde ellerinde çuvalla ilerleyen 4 kişilik gruba rastlayan ve durumdan şüphelenen devriye atan bekçiler hırsızlık olayını sorduğu sorularda ortaya çıkardı. 4 kişi çağrılan polis ekiplerince gözaltına alındı.

GÜNDEM 18.04.2021, 15:28 Editör: Ebru Bulut
banner48

Olay, Karasu ilçesine bağlı Kabakoz Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre İstiklal Caddesi Orman işletme şefliği önünde devriye görevini yapan bekçiler, 00:30 sıralarında ellerinde çuvallarla yaya olarak ilerleyen dört kişilik bir gruba rastladı. Durumdan şüphelenen bekçiler şahısları durdurarak soru sorması üzerine içlerinden birisi malzeme taşıyoruz dedi. Bekçilerin Nereye malzeme taşıdıklarını sorusuna şahıslar ise teyzeme yanıtını verdi.

ÇELİŞKİLİ İFADELERİ ELE VERDİ

Yanlarındaki çuvallarda bazı elektrik motoru ve metal kesme veya mermercilerinde tercih ettikleri taşlama motorları olduğu görülürken, en ilginç malzeme ise cami imamlarının dua okumak için çoğunlukla kullandığı megafon ses aparatıydı. Daha üzerinden dakikalar geçmesine rağmen gruptan başka bir kişi ise, Babaanneme diye söyleyince çelişkili söylemler onları ele vermeye yetti. Bekçilerin şüphelenmesi üzerine aynı noktaya çağırılan Polis ekipleri, malzemeler ile birlikte gruptaki G.D. ve beraberindeki 3 kişiyi gözaltına aldı.

GERÇEK KISA ZAMANDA ORTAYA ÇIKTI

İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şahısların yapılan çapraz sorgusunda kısa zamanda gerçek ortaya çıktı. 23:45 sıralarında bir mermer firmasının atölyesine giren şahısların, 45 dakikada yakalandıkları noktaya yaya olarak geldikleri öğrenildi. Polis ekipleri mermer atölyesi sahibine ulaşması ile malzemelerini teşhis eden firma sahibi, güvenlik kamera görüntülerini de ekiplere teslim etti. Bölgeye giden Olay Yeri İnceleme ekipleri atölye içinde inceleme başlatırken, olayla ilgili soruşturma devam ettiği kaydedildi.

Yorumlar (0)