banner2

banner1

banner22

Hesap verecektir

Katıldığı televizyon programında Sakaryalılarla ilgili çirkin açıklamalarda bulunan Erol Mültemciler’e MHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül’den sert tepki…

GÜNDEM 08.09.2020, 23:35 Editör: Ebru Bulut
Hesap verecektir
banner48

NE OLMUŞTU?

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, dün akşam bir televizyon kanalında katıldığı programında Sakaryalılara hakaretler savurarak ve imam hatip mezunlarını hedef alarak "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız" dedi.

HUKUK ÖNÜNDE HESAP VERECEK

Mütercimler’in açıklamaları sosyal medyada ve Sakarya’da büyük tepki toplarken bir tepki de MHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül’den geldi. Sosyal medyadan Mütercimler’e sert tepki gösteren Milletvekili Bülbül, Erol Mütercimler’in sözlerinin toplumu kin ve nefrete sürüklemeye yönelik açıklamalar olduğunu, milletin huzurunu ve bütünlüğünü bozmak isteyenlerin hüsrana uğrayacaklarını söyledi. Bülbül ayrıca Erol Mütercimler’in hukuk önünde hesap vereceğini de belirtti.

İşte Milletvekili Bülbül’ün sosyal medyadan yaptığı paylaşım:

1- Bir TV kanalında Erol Mütercimler isimli şahıs, kamuoyuna yansıyan beyanları ile Milli birliğimizin üzerine titreyen, vatanı ve milleti için her türlü fedakarlığı göze almış olan Sakaryamıza ve Sakaryalılara yönelik küstahça suçlamalarda bulunmuştur.

2- Bu şahsın yaptığı açıklamaların, toplumumuzu kin ve nefret duyguları ile birbirine düşman etmeye yönelik açıklamalar olduğu açıkça ortadadır.

3- Sakarya’nın ve Sakaryalıların tarihimizin her döneminde milli birliğimiz ve bütünlüğümüz için yüksek bir feragat duygusuyla, yaptığı hizmetleri görmezden gelmek veya yok saymak büyük bir aymazlıktır.  Bunun bilinçli bir şekilde yapılması ise alçaklıktır.

4- Huzurumuzu, kardeşliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenler, Türk milletini birbirine düşman etmeye çalışanlar, dün olduğu gibi bugün de yarın da hüsrana uğrayacaktır. Erol Mütercimler denilen şahıs da millet vicdanında mahkûm olacak, hukuk önünde hesap verecektir.

Yorumlar (0)