banner2

banner1

banner22

'Her şey bir hayalle başladı'

Adabilim Okulları tarafından düzenlenen Yedincioğul kitap fuarı edebiyatımızın önemli yazarlarını öğrenciler ile buluşturmaya devam ediyor. Fuarın konuğu son dönemde yazmış olduğu başarılı çocuk kitapları ile adından söz ettiren roman ve öykü yazarı Osman Koca oldu.

GÜNDEM 23.05.2018, 09:33
'Her şey bir hayalle başladı'
banner48

HAYAL KURMAYA DEVAM EDİN

Okulun konferans salonunda ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile iki ayrı söyleşi gerçekleştiren Osman Koca öğrencilere hayal kurmaktan asla vazgeçmemelerini tavsiye ederek “Çocukluk evresi hayal dünyanızın en aktif olduğu dönem. İnsanoğlu her icadı önce hayal ederek gerçekleştirdi. Uçabilmek, uzaya çıkabilmek, gemilerle büyük okyanuslara açılabilmek önceleri hep bir hayalden ibaretti. Her şey bir hayalle başladı. Bu yüzden hep hayal kurmaya devam edin” dedi.

DÜZENLİ KİTAP OKUYALIM

Çocuklara kitap okumaları konusunda da tavsiyelerde bulunan Koca “Okuyan bir insanın beyni okumayanınkine göre yedi yüz kat daha fazla çalışır. Allah bizlere her gün yirmi dört altın saat veriyor. Bir saatinin mutlaka okumaya ayıralım. Çok okumaktan ziyade devamlı ve düzenli okumaya gayret edelim” dedi. Söyleşi sonunda kitaplarını imzalayan Yazar Osman Koca öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen “Yoğun iş temposu içinde vakit ayırarak öğrencilerimizle beraber olan yazarımıza onlar adına teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde fuar kapsamında farklı yazarları öğrencilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)