banner2

banner1

banner22

'Hemşirelik kutsal meslektir'

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, 12 Mayıs Hemşireler Günü sebebiyle kutlama mesajı yayımladı.

GÜNDEM 12.05.2018, 10:44
'Hemşirelik kutsal meslektir'
banner48

Sağlığın vazgeçilmez unsurları

Kılıçaslan mesajında; “Fedakarlık, samimiyet ve iyi niyetin sembolü olan hemşirelik mesleği, temelinde insan sevgisi şefkat bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Tıp biliminin ilerlemesi ile önemli mesleki aşamalar kaydederek günümüze gelen hemşirelik mesleği sağlık sisteminin de vazgeçilemez bir unsuru haline gelmiştir. Bu mukaddes rolü üstlenerek sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan zor şartlar altında büyük fedakârlıklarla görevlerini yerine getiren hemşirelerimiz, insan sağlığı için verdikleri bu onurlu hizmetten dolayı, övgüyü ve takdiri fazlasıyla hak etmektedir.

Gece gündüz çalışan emekçiler

Fedakarlık timsali devlet’in şifa ve şefkat eli hemşirelerimizin, doktorlarımız ve diğer tüm sağlık mensubu vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunların, hak ettiğiniz halde özlük hakları alamadığınızın ve hak arama mücadelelerinin farkındayız ve çözülmesi için ne gerektiği konusunda çalışmalar yapmaktayız.

İnsan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan bu kutsal ve onurlu mesleğin mensubu olan,  gece gündüz demeden fedakârca çalışan, en zor zamanlarımızda her an yanımızda olan tüm hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftasını en içten dileklerimizle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir geleceğin onlarla olmasını temenni ederiz” İfadelerine yer verdi.

 

 

Yorumlar (0)