banner2

banner1

banner22

Hemşireler hastalarına şifa olabilmenin gurunu yaşıyor

Sakarya'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile savaşta ön cephede yer alan hemşire, bir yandan salgında özverili çalışmalarıyla hastalara şifa dağıtmanın gururunu yaşıyor bir yandan da rahat nefes alabilecekleri günleri iple çekiyor.

GÜNDEM 12.05.2021, 15:30 Editör: Ebru Bulut
Hemşireler hastalarına şifa olabilmenin gurunu yaşıyor
banner48

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli hemşireler, hastalar için bir yıldan uzun zamandır yoğun mesai yapıyor. Covid-19'la mücadelede fedakarlık gösterenlerin en başında gelen hemşireler, görevlerini ihmal etmeden sürdürüyor. Tedbirleri elden bırakmadan çalışmalarına devam eden hemşireler, hastalarına şifa olabilmenin gururunu yaşıyor.

"ÇALIŞARAK FAYDALI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM"

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli süpervizör hemşire Figen Aydemir de Covid-19'a karşı gece gündüz demeden en ön cephede fedakarca mücadele ediyor. Geçen ay yakalandığı Covid-19'u tedavi sürecinin ardından atlatarak görevinin başına dönen Aydemir, işi gereği hastanenin tüm birimlerine girip çıkıyor. "Hastanenin her yerindeyim." diyerek görevini 17 yıldır en iyi şekilde yapmaya çalışan Aydemir, salgın sürecinde ülkeye hizmet için canla başla çalışıyor. İki çocuk annesi 39 yaşındaki Aydemir, sağlık çalışanı olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Ülkeye bu dönemde çalışarak faydalı olmaktan gurur duyduğunu belirten Aydemir, "Hem anne olmak hem sağlık çalışanı olmak bu süreçte gerçekten zor. Eşimin öğretmen olması bizim için büyük avantaj oldu, en azından çocuklarımızı nereye bırakacağız sıkıntısı yaşamadık." dedi.

“ZOR BİR SÜREÇ”

Ağır bir travma yaşadıklarını, çocuklarına sarılamadığını, 5 yaşındaki oğlunun durumun farkında olmadığını anlatan Aydemir, şöyle devam etti: "Küçük çocuğum bana sarılmak istiyor, dokunmak istiyor. Tabii ki siz de endişeleniyorsunuz, virüs taşıyabilirim korkusuyla sarılamıyorsunuz. Sarılmayı bırakın, araya mesafe koyarak konuşuyorsunuz. Zor bir süreç. Çocuğumun bana 'Anne, yazın bol bol sarılırız değil mi?' diye sorması, bir anne için üzüntü verici. Unutamıyorum, hala insanın burnunu sızlatan bir cümle. 5 yaşındaki çocuk koronavirüs, pandemi, karantina kelimelerini kullanıyor..."

“ÜLKENİN BİZLERE İHTİYACI VAR”

Aydemir, yoğun nöbetler, evdeki durumlar, Covid-19 geçirenlerin hikayeleri gibi durumların üzerlerinde psikolojik baskı oluşturduğunu dile getirdi. Geçen ay Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla hemen kendisini izole ettiğini aktaran Aydemir, "O psikolojik baskı çok zor ama Allah'a şükürler olsun ki atlattım. İnşallah ülke olarak, dünya olarak bu pandemiyi bitiririz ve huzurlu günler görürüz. Şu süreçte tabii ki çok zor bir işimiz var. Bazı mesleklerde 10 yaş altı çocuğu olan anneye izin verildi ama biz sağlık çalışanları olduğumuz için ülkenin bizlere ihtiyacı var. Bizler de var gücümüzle çalışıyoruz. Burada bize bu görev düştü, ülkemiz için canla başla çalışacağız." ifadelerini kullandı

.

Yorumlar (0)