banner2

banner1

banner22

Hedef 500 hisse!

Sakarya İHH (İnsani Yardım Derneği) Başkanı Sebahattin Aydın, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla halktan mazlumlar için destek istedi. 750 TL ile kurban bağışı yapabilirsiniz.

GÜNDEM 18.07.2018, 12:33
Hedef 500 hisse!
banner48

İHH Başkanı Aydın, yaptığı basın toplantısında Sakaryalıları, dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdurlara kurban bağışı yapmaya davet ederken, şunları söyledi;

BÜTÜN BALKAN COĞRAFYASI

“Oldukça yoğun bir dönemi geride bıraktık. Özellikle ramazan çalışmaları, hem şehrimizde hemde şehrimizden dünyanın farklı bölgelerine çok güzel çalışmalar icra ettik. Yaklaşık 2 milyon civarında yardım ulaştırdık. Bosna’dan Makedonya’ya, Kosava’dan Arnavutluğa, bütün balkan coğrafyasında yardımlarımız ulaştı.

YETİM MÜLTECİ

Sakarya içerisinde de yetimlere, mültecilere ihtiyaç sahiplerine maddi zekat dağıtımları özellikle bin 200 üzerinde yetim mülteci çocuklarımıza yönelik bayramlık kıyafeti gibi yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin bayramı yaşayabilmelerine vesile olduk. Bütün hayırsever Sakaryalı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.

103 BÖLGEDE

Kurban dönemi geldi. Dünyanın dört bir köşesindeki mağdur mazlum kardeşlerimize 103 bölgede  kurban yardımı çalışması gerçekleştireceğiz. Hayırsever vatandaşlarımızın selamlarını, yardımlarını dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdur kardeşlerimize ulaştıracağız. 103 ülke ve bölgeye, Filistin, Gazze, Suriye, Moro, Moritanya, Makedonya, Arakan’a kadar ulaştıracağız. Ama üç bölgeyi ana çalışma alanı olarak belirledik. Bunlardan biri Somali 2011 yılında Türkiye’nin gündemine gelmişti geçen sene çok büyük kuraklık yaşamışlardı ve üzerimize  düşen görevi yerine elimizden gelen yardımı yapmıştık.

ZULMÜN DORUK YAPTIĞI ARAKAN

Geçen sene zulmün doruk yaptığı  Arakan ikinci ana çalışma alanımız olacak. Eğitim Bir Sen Başkanı Murat Mengen geçen sene Hak- İş Sakarya Temsilcisi Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mesut Gökdemir ile birlikte Arakan'daydık. Şimdi o kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız. Sizlerin kurban hisselerinizle birlikte selamlarınızı da onlara ulaştıracağız. 1,5 aylık bir sürede BM verilerine göre 800 binin üzerinde, gayri resmi bizim elde ettiğimiz verilere göre 1 milyonun üzerinde insan yerini yurdunu bırakıp Bangladeş'e göç etmişti. Bu kardeşlerimize kurban hisselerini götüreceğiz.

TATANGALARI BEKLİYORUZ

Üçüncü ana bölgemiz ise ilk defa çalışacağımız bir bölge Filipin bölgesindeki Moro. Yaklaşık 5 asırdır İslam’dan uzaklaştırılmaya çalışılan bir bölge. Dünya’nın öbür ucundaki bu kardeşlerimize Sakarya’dan kurban bağışlarınızı ve selamlarınızı götüreceğiz. Halkımıza çağrıda bulunuyoruz. Dünya’nın dört bir yanındaki mazlum mağdur kardeşlerimize kurbanlarınızdan göndermek isterseniz, bizler buna hazırız. Çalışmalarımıza bütün sivil toplum kuruluşlarını, cemaatleri, siyasileri özellikle geçen sene bizden desteklerini esirgemeyen Tatangaları bekliyoruz.

BAĞIŞ KABUL MERKEZİMİZ AÇIK

Oradaki ihtiyaç sahiplerinin Sakaryaspor’umuz için de dua etmelerini sağlayacağız. İl içerisinde kurban hisselerini kesen bağışçılarımız için, bayramın ilk iki günü bağış kabul merkezimiz açık. Bizati kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımıza ise en yakın ihtiyaç sahibinin adresini verip bağışın gerçekleşmesinde yardımcı olabiliriz.

HEDEF 54 KİŞİYE ULAŞMAK

Şuanda hedef bin 500 hisse toplamak, 9 bin aileye, 54 bin kişiye ulaştırmak. Sakarya’ya da bu yakışır.

Kurban bağışı 750 TL.

 

 

Aleyna YILDIRIM

Yorumlar (0)