banner2

banner1

banner22

HDP’nin kapatılması için şikayette bulundu

Sakarya’da yaşayan Yakup Çoruh isimli bir vatandaş, HDP’nin kapatılması ve bu partide siyaset yapan kişilere siyaset yasağı getirilmesi için savcılığa giderek şikayette bulundu.

GÜNDEM 17.02.2021, 17:01 Editör: Ebru Bulut
HDP’nin kapatılması için şikayette bulundu
banner48

SAVCILIĞA GİDEREK ŞİKAYETTE BULUNDU

Sakarya’da yaşayan ve devlet memuru olan Yakup Çoruh bugün savcılığa giderek HDP’nin kapatılması ve HDP’de siyaset yapan kişilere siyaset yasağı getirilmesi için şikayette bulundu. Dilekçesinde birçok farklı suçlama bulunan Yakup Çoruh, son olarak GARA’da 13 vatandaşın şehit edilmesinden ve HDP Milletvekilinin yapmış olduğu ‘Biraz daha misafir edeceklermiş’ açıklamasıyla PKK ile HDP arasındaki bağlantının kanıtı olduğunu söyleyerek şikayetçi oldu.

“SAVCILIĞA DİLEKÇE VERDİM”

Yaptığı şikayet sonrası açıklamada bulunan Yakup Çoruh, “1984 yılından beri ülkemizin başına bela olan PKK Terör Örgütü’nün siyasi savunma gücü olan HDP ile ilgili kapatma davasını açmış bulunmaktayım. Savcımıza dilekçeyi verdim, onayı aldım. Sayın Adalet Bakanımız, Sayın İçişleri Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımıza konunun takipçiliği açısından bilgilerinin olmasını arz ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)