banner2

banner1

banner22

‘HDP Kapatılsın’ kampanyası

Türkiye Gençlik Birliği HDP kapatılsın diyerek dile getirdikleri basın açıklamasında Sakarya halkını ‘HDP kapatılsın’ kampanyasında imzacı olmaya davet etti.

GÜNDEM 26.03.2021, 16:50 Editör: Aysima Kortak
‘HDP Kapatılsın’ kampanyası
banner48

Türkiye Gençlik Birliği Sakarya İl Temsilcisi Demircan Demir, ‘HDP Kapatılsın’ adlı yaptığı basın açıklaması şöyle;

Bugün burada HDP’yi kapatmak için bir araya geldik. Zaten halihazırda Türk Milletinin nazarında HDP’nin bir hükmü, bir kabulü yoktur. Diyarbakır anneleri HDP’nin kepenklerini indirmiştir.

“HDP KAHRAMANLARIMIZIN KATİLİ”

Gazi meclisimizin altına terörist yerleştirdiler. Mehmetçiğimizi kalleşçe şehit ettiler. Ana kucağındaki evlatlarımızın geleceğini söndürdüler. HDP 15 yaşındaki Eren Bülbül’e sıkılan kurşundur. Ege Üniversitesi’nde öğretim gören Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na saplanan bıçaktır. Şenay Aybüke Yalçın’ın öğrencilerine vereceği ilk karne heyecanını kana bulayandır. HDP henüz 1 yaşına girmeden annesinin kucağında can veren Bedirhan bebeğin sorumlusudur. HDP, bombanın üstüne korkusuzca atlayan Fethi Sekin’in ve daha nice kahramanlarımızın katilidir.  Bugün HDP’nin kapatılması istemi en çok doğu illerinden yükselmektedir. Temsilcisi olduklarını iddia ettikleri Kürt halkı HDP’ye en sert tepkiyi vermiştir. Van, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır başta olmak üzere, halk HDP’nin kapatılması için sokaklara inmişti.

“HER NE OLURSA OLSUN HDP KAPATILSIN DEMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

HDP’yi kapatmak; Şehitlerimizin vazifesini yerine getirmek, Mehmetçiğimizin kahramanca mücadelesine omuz vermek, Diyarbakır annelerinin sesine güç katmaktır. Türk ve Kült halkını ayrıştırmaya çalışanlara geçit vermeyeceğiz. Sırtını PKK’ya YPG’ye dayayanlara asla izin vermeyeceğiz. Türkiye Gençlik Birliği olarak her koşulda ve her şartta mücadele şiarından yola çıkarak HDP terörüne karşı mücadele etmekten, Mehmetçiğe omuz vermekten geri durmayacağız. Her ne olursa olsun HDP kapatılsın demekten vazgeçmeyeceğiz.

SAKARYA HALKINA DAVET

Gelin milletimizin sırtından vurulmasına izin vermeyelim. En haklı, en onurlu mücadelede tek yürek olalım. Vatansever Sakarya halkını HDP kapatılsın kampanyasında imzacı olmaya davet ediyoruz.

Yorumlar (0)