banner2

banner1

banner22

Hazin olay

İki hafta önce Sakaryalı Atilla Kılıç'ın denize düşerek kaybolduğu yeri gösterirken kameraya yansıyan Aziz Mertcan Aytaç, Cumartesi günü aynı yere yakın bir noktadan denize girerken boğuldu.

GÜNDEM 24.07.2018, 14:06
Hazin olay
banner48

Kadıköy'de iki arkadaş 2 hafta arayla aynı kaderi paylaştı. İki hafta önce arkadaşı Sakaryalı Atilla Kılıç'ın denize düşerek kaybolduğu yeri gösterirken kameraya yansıyan Aziz Mertcan Aytaç da Cumartesi günü aynı yere yakın bir noktadan denize girerken boğuldu.

OLAY YERİNDEN AYRILMADI

Aslen Sakaryalı Atilla Kılıç (47) ve Aziz Mertcan Aytaç (27), 7 Temmuz’da Kadıköy sahilinde oturuyordu. Kılıç dengesini kaybederek, denize düştü. Arkadaşı Aziz Mertcan Aytaç durumu hemen polise haber verdi. Aytaç arkadaşı için başlatılan çalışmalarda ekiplerin yanından bir an olsun ayrılmadı. Çalışmalar sürerken polise olayı anlatan Aziz Mertcan Aytaç kameralara yansıdı.

ONUN DA KADERİ AYNI OLDU

Bu olaydan tam iki hafta sonra Aziz Mertcan Aytaç arkadaşıyla aynı kaderini paylaştı. Atilla Kılıç’ın kaybolduğu noktaya yakın bir yer olan Moda Sahili’nden denize giren Aytaç, bir anda gözden kayboldu. Aytaç’ın cesedi dalgıçlar tarafından kıyıya çıkarıldı. Ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

CENAZELERİ ADLİ TIP KURUMUNDA BEKLETİLDİ

Kadıköy’de iki hafta önce denize düşüp kaybolan Sakaryalı Atilla Kılıç’ın cesedi 22 Temmuz günü olay yerine yakın bir yerde bulundu. Evsiz oldukları ve sokakta yaşadıkları öğrenilen iki arkadaşın cenazesi sahip çıkan olmadığı için İstanbul Adli Tıp Kurumu morgunda bekletildi.

Ardından Atilla Kılıç’ın cesedi Serdivan ilçesi Kazımpaşa Mahallesi kütüğüne bağlı olduğu için Sakarya Büyükşehir Belediyesi Cenaze Hizmetleri’ne teslim edildi. 

Kılıç’ın cenazesi öğle namazına müteakip Serdivan Kazımpaşa Yukarı Mahalle Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kazımpaşa Merkez Mezarlığına defnedildi.

Yorumlar (0)