banner2

banner1

banner22

Hayrettin Uysal dualarla uğurlandı

CHP eski milletvekillerinden Hayrettin Uysal bugün Ankara İlinde bulunan Ahmet Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığında defnedildi.

GÜNDEM 26.11.2021, 14:54 Editör: Nisa Çoban
Hayrettin Uysal dualarla uğurlandı
banner48

Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekillerinden ve eski Sosyal Güvenlik Bakanı Hayrettin Uysal, 93 yaşında hayata gözlerini yumdu.Vefat eden Hayrettin Uysal için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.Törene, Uysal'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Özkoç ve Özgür Özel, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, milletvekilleri ve Meclis çalışanları katıldı.
 

DUALARLA UĞURLANDI

13,14,15 ve 16. Dönem Sakarya Milletvekili, 40. Hükümet Sosyal Güvenlik Bakanı Hayrettin Uysal’ın cenazesi bugün Ankara İlinde bulunan Ahmet Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

HAYRETTİN UYSAL KİMDİR?

CHP'den 2, 3, 4 ve 5'inci dönem Sakarya Milletvekilliği ile Sosyal Güvenlik Bakanlığı da yapan Uysal, Arifiye Köy Enstitüsü mezunuydu.Siyaset adamı, yazar. 1928, Gündoğdu köyü / İzmit doğumlu. Arifiye Köy Enstitüsü, İstanbul Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü (1947) mezunu. Van, Malazgirt ve Sapanca ortaokullarında Türkçe öğretmenliği yaptı. Bingöl’de Millî Eğitim Müdürü olarak görevde bulundu. Türkiye Öğretmen Dernekleri Millî Federasyonunun başkanlığını yürüttü. 1964’te öğretmenliği bırakarak siyasete girdi. CHP’den 1965’te Sakarya Milletvekili seçildi. İlk şiirlerini Arifiye Köy Enstitüsünde öğrenciyken yazdı. Sonraki yıllarda şiirinin yanı sıra, çeşitli gazete ve dergilerde öykü ve denemeler de yayımladı. Şiir ve yazılarında genellikle toplum sorunlarını ele aldı. Demet adlı bir eğitim ve düşünce dergisi çıkarmıştı.

banner84
Yorumlar (0)