banner2

banner1

banner22

Havai fişek patlama davasında 4'üncü duruşma

Hendek İlçesi’nde, 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin açılan davanın 4’üncü duruşması, bugün Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

GÜNDEM 13.09.2021, 09:36 Editör: Ebru Bulut
Havai fişek patlama davasında 4'üncü duruşma
banner48

Hendek’te Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda geçen yıl 3 Temmuz’da meydana gelen ve 7 işçinin ölümü, onlarca işçinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamayla ilişkin açılan davanın 4’üncü duruşması, bugün Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Haklarında 2 yıl 8'er aydan 22 yıl 6'şar aya kadar hapis istenen 4’ü tutuklu 7 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşması Ferizli Cezaevi Bitişiği Büyük Duruşma Salonu’nda Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak.

AİLELERDEN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Patlamada ölen işçilerin yakınları ile yaralanan mağdurlar, duruşma öncesinde sosyal medyadan paylaştıkları duyurularla kamuoyundan destek istiyor. Adalet taleplerini yineleyen mağdurlar, toplumsal adaletin gerçekleşmesi için vatandaşları davaya katılmaya davet etti.

"SABOTAJ İDDİASI BİLDİRİLMEDİ"

Patron Yaşar Coşkun ikinci duruşmada, fabrika hakkında 2008-2009 yılları arasında "Sabotaj” iddiasında bulunmuş, hatta ihbarda bulunduğunu ifade etmişti. Hendek Kaymakamlığı ve Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bu iddia soruldu. Böyle bir sabotaj iddiasının bildirilmediği söylemiş, Yaşar Coşkun’un bu iddiası yalanlanmıştı.

KARAR ÇIKACAK MI?

Patlamada hayatını kaybeden vatandaşların yakınları, adalet taleplerini bugün bir kez daha dile getirecek. 4. duruşmada kararın çıkıp-çıkmayacağı merak ediliyor.

Yorumlar (0)