banner2

banner1

banner22

Hastaneler hazırlanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilk vakayı açıklamasının ardından Türkiye’nin en riskli 5 ilinden biri olarak adı anılan Sakarya, salgının kontrol altına alınmasının ardından başlayan normalleşme sürecinde Sakarya’da sayıların arttığı öğrenildi.

GÜNDEM 22.06.2020, 17:55 Editör: Ebru Bulut
Hastaneler hazırlanıyor
banner48

SAYI ARTMAYA BAŞLADI!

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte vaka sayılarında ciddi azalma yaşanan Sakarya’da, son günlerde sayının yeniden artmaya başladığı öğrenildi. Sokağa maskesiz çıkmanın yasaklandığı ve şehir giriş-çıkışlarında kontrollerin sürdüğü Sakarya’da, son 3 günde olası vaka olarak değerlendirilen vakaların sayısında ciddi oranda artış olduğu öğrenildi. Bu nedenle daha önceden normalleşme sürecine giren Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Toyotasa Acil Yardım Hastanesinde yeniden Covid-19 hastalarına bakmak için birimler oluşturulduğu belirtildi.

ÜST KATI YENİDEN…

Pandemi sürecinin kontrol altına alınmasının ardından koronavirüs hastalarını Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk eden ve genel temizlik ve dezenfeksiyon işlemi sonrası eski haline döndürülen Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nin üst katının yeniden Pandemi Servisine çevrildiği öğrenildi. Konuyla ilgili olarak Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de servislerde yeniden artışla ilgili hazırlık çalışmalarına başlandığı öğrenildi.

DSÖ’DEN REKOR AÇIKLAMASI!

Öte yandan normalleşme süreci sonrası Türkiye artışı kademeli olarak kontrol altında tutabilmeyi başarsa da Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamalarda dünya genelinde 1 günde 180 binden fazla kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi. Çin’de yapılan araştırmalarda ise koronavirüsün yeni bir salgınla tekrar yayılmaya başladığı ortaya atıldı. Birçok ülkede henüz ilk yayılma dahi kontrol altına alınamazken ikinci dalganın daha güçlü bir şekilde geleceğini belirten uzmanlar ise vatandaşlara kurallara uyma konusunda çağrıda bulundu.

Yorumlar (0)