banner2

banner1

banner22

Hasta kabulüne başlıyor

Koronavirüs salgınında vaka sayılarında ki artış tedbirleri de beraberinde getirdi. Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yarından itibaren Pandemi Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayacak.

GÜNDEM 09.09.2020, 17:38 Editör: Ebru Bulut
Hasta kabulüne başlıyor
banner48

TADİLAT BİTTİ, HİZMETE ALINIYOR

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yeni yerinde hizmet vermeye başladıktan sonra tadilata alınan eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yarından itibaren Pandemi Hastanesi olarak hizmet vermeye başlıyor. Pandemi Hastanesi’nin birinci derece sorumlusu Dr. Mehmet Durmuş olacak. 120 yatak kapasiteli Pandemi Hastanesi’nde koronalı hastaların tedavisi yapılacak. Yoğun bakımda tedavi olması gereken koronalı hastalar ise eskiden olduğu gibi Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden hizmet alacak.

VAKA SAYISI ARTIYOR

Hükümetin korona ile mücadele kapsamında aldığı tedbirlere rağmen vaka sayısında ki artış sağlık alanında yeni tedbirlerin alınmasına neden oldu. Şehrin sağlık yükünü büyük ölçüde taşıyan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmetlerin aksamaması için hızlıca eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin tadilatı yapıldı. Farklı hastanelerden personel takviyesi yapılan hastane artan vaka sayılarına çözüm üretmeye çalışacak. Covid-19 belirtisi olan hastalar yarından itibaren ambulanslarla Pandemi Hastanesi’ne nakledilecek.

Yorumlar (0)