banner2

banner1

banner22

‘Hassasiyetler üzerinden algı’

Dükkanında bir kadını taciz ettiği iddia edilen B.Y. “Her şey iftira. Kamera kayıtları ile mahkemeye başvurdum. Toplum hassasiyetlerini suistimal ederek sosyal medyada beni linç ettirmeye çalışıyorlar” dedi.

GÜNDEM 23.07.2020, 17:59 Editör: Ebru Bulut
banner48

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Ö.İ. adlı kadın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda uzun yıllardır tanıdığı B.Y. tarafından dövmeci dükkânında cinsel tacize uğradığını iddia etmişti. B.Y. ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada suçlamaları reddedip olayın bir iftira olduğunu savunmuştu.  Ö.İ.  "kalçama dövme yaptırırken mahrem yerime dokundu. Olayın şokuyla tepki veremedim. Bu olay hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum" derken B.Y. ise asla taciz etmediğini toplumun hassasiyetleri üzerinden algı yapılmak istendiğini söyledi..

“KAMERA KAYITLARI MEVCUT”

Suçlamaları kesinlikle reddeden B.Y, “İddialar kesinlikle asılsız. Kamera kayıtlarım var. Dövme yaptığım odanın kapısı ardına kadar açık. Gündüz vakti 12’de bir insanın başına böyle bir şey gelse bağırır, çağırır ortalığı ayağa kaldırır. İddia edildiği gibi bir olay kesinlikle yaşanmadı. Şahıs dövmenin parasını ödedikten sonra, ‘Bir dahaki rötuş ne zaman olacak abi?’ dedi ve gitti. Benim ailem çoluk çocuğum var. Bir insana bu kadar kolay nasıl iftira atılabilir?”.

“SONUNA KADAR ŞİKÂYETÇİYİM”

B.Y, “Dövme yapmamın akşamı tanımadığım bir numara beni aradı, 'Benim kızımı taciz etmişsin' diyip ağza alınmayacak küfürler etti. 'Dükkanını yakacağız seni de öldüreceğiz' dedi. Böyle bir durumun olmadığını ve şahitler olduğunu söyledim. Sonra aynı numara iş yerimi arayıp personellerimi tehdit etmiş. 'O adama şahitlik yaparsanız sizi de öldüreceğiz' demişler. Toplumun kadına karşı şiddete hassas olduğu bu dönemde sosyal medyayı kullanıp beni linç ettirmeye çalışıyorlar. Kamera kayıtları ile mahkemeye başvurdum. Gerekli hukuki süreci başlattım sonuna kadar şikayetçiyim” dedi.

Yorumlar (0)