banner2

banner1

banner22

Günlük vaka sayısı fırladı

Koronavirüs salgınında bir süre önce düşme eğilimi göstermeye başlayan Sakarya’da vaka sayıları birden artmaya başladı. Günlük vaka sayısının 500’e ulaştığı şehirde risk haritası kırmızıya dönmeye başladı.

GÜNDEM 29.03.2021, 11:07 Editör: Gizem Demirsoy
Günlük vaka sayısı fırladı
banner48

R. Kaan Oktar / Özel Haber


VAKA SAYILARI YÜKSELDİ!
Alınan sert tedbirler sonrası vaka sayısında ciddi düşüş yaşanan Sakarya’da son 2 haftada vaka sayıları yeniden yükselmeye başladı. Kısa sürede günlük 500’e ulaşan vaka sayısı nedeniyle şehirde panik havası oluşmaya başladı. Sağlıkçılar, artışı engellemek ve hastanelerde tedavi altında tutulan hastaların bir an önce sağlığına kavuşması için büyük çaba sarf etmeye devam ederken özellikle ilçelerde her gün çok sayıda ev, apartman ya da sokakta yeni karantinaların başladığı öğrenildi.

İŞTE YOĞUNLUK OLAN İLÇELER
Öte yandan Koronavirüs Risk Haritasında maviye dönen Adapazarı, Serdivan, Karasu, Sapanca, Hendek ve Akyazı İlçelerinin büyük bir bölümünde yeniden kırmızı işaretler çıkmaya başladı. Alınan tedbirlere rağmen artan vaka sayıları sonrası il ve ilçe hıfzıssıhha kurullarından yeni kararlar alınmasına kesin gözüyle bakılırken çok sayıda vatandaşın ev karantinasında olduğu ve bu sayının da her gün arttığı öğrenildi.

Yorumlar (0)