banner2

banner1

banner22

Görüş ve öneriler değerlendirildi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Bilişim ve Telekomünikasyon sektörü temsilcisi 31. Meslek Komitesi, gerçekleştirdiği aylık olağan toplantısında Tüketici Hakem Heyetleri ile Meslek Mensupları arasında gerçekleşen görüşmeler değerlendirildi.

GÜNDEM 08.03.2021, 15:51 Editör: Aysima Kortak
Görüş ve öneriler değerlendirildi
banner48

SATSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Arabul, Komiteden Meclis Üyeleri Behlül Bayrak ve Necmettin Kırık, Komite Üyeleri Serdar Gürkan Uslu, Enes Sevindik, Komite Yedek Üyesi Ahmet Şehit ile Komiteden Tüketici Hakem Heyeti Temsilcisi Fahri Özdemir'in katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Sakarya Tüketici Hakem Heyetinin senelik heyetin çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Komiteden Tüketici Hakem Heyeti Toplantılarına Temsilci olarak gönderilen SATSO üyesi Fahri Özdemir, komiteden gelen görüş ve önerilerin Tüketici Hakem Heyeti toplantılarında değerlendirildiğini ve Ticaret İl Müdürlüğüne de sorun teşkil eden konular ile ilgili bilgi verildiğini bildirdi. Şikayetlerin değerlendirilmesi, sektörel olarak dosya yoğunlukları ve meslek mensuplarının mağduriyet yaşamaması adına alınan görüş ve öneriler üzerine yapılan çalışmalar ile ilgili de komite üyelerine bilgi aktardı. Tüketici Hakem Heyeti temsilcisi Fahri Özdemir ayrıca, tüketici haklarının gözetilmesi adına SATSO’nun titiz çalışmalarından ve desteğinden dolayı Yönetim Kurulu Başkan’ı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu ve 31. Meslek Komitesi’ne teşekkürlerini iletti.

TÜKETİCİNİN TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE BAŞVURMASI EN DOĞAL HAKKIDIR

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan SATSO 31.Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Behlül Bayrak, tüketici ve işletmeler arasındaki sürdürülebilir ticaret ile güven ortamının devam ettirilmesi adına kararların titizlikle verilmesinin önemine vurgu yaparak şunları dile getirdi; “Sektörümüzde teknolojik ürünleri çeşitliliği, sahip oldukları fonksiyonlar hızla artmaktadır. Müşterimiz konumundaki tüketicilerimizin memnun kalması da en büyük sorumluluklarımızın başında gelmektedir. Oluşan bazı sorunlarda tüketicinin Tüketici Hakem Heyetlerine başvurması en doğal hakkıdır. Meslek grubumuzda faaliyet gösteren üyelerimizden gelen şikayet, görüş ve öneriler Tüketici Hakem Heyeti tarafından değerlendiriliyor. Sakarya Tüketici Hakem Heyeti senelik değerlendirme toplantısına katılan SATSO temsilcimiz dosya yoğunluğunun hangi sektörlerde olduğunu ve meslek mensuplarımızın mağduriyet yaşamaması adına neler yapılabileceği hakkında çalışmalar gerçekleştirdi. Bilişim ve Telekomünikasyon sektörünün şehrimizde temsilcisi konumundaki 31. Meslek Komitesi adına, tüketicinin korunması adına toplantılarını düzenli bir şekilde gerçekleştiren Sakarya Ticaret İl Müdürlüğümüz ve Sakarya Tüketici Hakem Heyetine teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar (0)