banner2

banner1

banner22

Görevinden ayrıldığını böyle açıkladı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, görevinden dün itibariyle ayrıldığını duyurdu.

GÜNDEM 07.07.2021, 12:12 Editör: Nisa Çoban
Görevinden ayrıldığını böyle açıkladı
banner48

2017 yılından bu yana Sakarya’da Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Lütfi Dursun, görevinden ayrıldığı açıklayarak veda mesajı yayımladı.

Dursun’un veda mesajı şöyle;

“14 Temmuz 2017 tarihiden bu yana, 5 yıla yakın bir süredir Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptığım Sakarya ilimizdeki görevimden dün itibariyle ayrılmış bulunuyorum.Kentlisi, kasaba ve köylüsüyle, hizmetlerin her zaman en alasına layık olan kadirbilir Sakarya halkına uzunca bir süre etkin ve verimli bir şekilde hizmet etmiş olmanın, engin mutluluk ve huzuru içindeyim. Aziz dostlarımıza ve Sakaryamızın güzel insanlarına, ayrı ayrı veda etmek tabiatıyla imkan dahilinde bulunamadığı için üzüntülerimi ifade etmek isterim. Halisane duygularla, iyi niyet temelinde, içtenlikle ve severek ifa ettiğim.

GURUR VE ONUR DOLU HİZMET YILLARI

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı görev sürem boyunca; Adalet hizmetlerinin etkin, süratli, isabetli, adilane ve tarafsız bir şekilde hukukun üstünlüğüne bağlı kalarak, gece gündüz demeden sizlere sunmanın gayreti ve çabası içerisinde oldum. Bu gayret ve çabaları sarfederken, daima yanımda bulduğum, yakın ilgi ve desteğini gördüğüm çok muhterem Sakarya halkına, vefakar ve cefakar mesai arkadaslarıma ve personelimize yürekten teşekkür ediyor, başarılarının artarak devamı ile bundan sonraki hayatlarında sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum. Aziz vatandaşlarımızın, Adalet hizmetlerine kolay ve çabuk ulaşmaları, genel kamu düzeni, toplumun huzur ve güvenliği, her zaman en öncelikli hedef ve gayelerimizi teşkil etmiştir. Bu onur ve gurur dolu hizmet yıllarında, yardım ve desteklerini esirgemeyen bütün Devlet Büyüklerimiz ile Sakarya Protokolüne şükranlarımı arz ediyorum.

VEDA ETTİ

Biriikte çalışırken, zaman ve mesai mefhumu gözetmeyen kolluk birimlerimize ve her düzeydeki çalışma arkadaşlarıma bir kere daha teşekkür ediyorum. Yöneten ve yönetilenleriyle güzel Sakaryamızın, bundan sonra da yüksek performans ile parıltılı yarınlara yürüyeceğine olan inancımız tamdır. Görev süresince, vatandaşımızın gözü kulağı ve sesi olduğunu gözlemlediyim değerli yerel basın yöneticilerine ve bütün çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu ve temennilerle, aziz ve muhterem Sakarya Halkına, Kamu Kurum ve Kuruluş Mensuplarına, her kesimden bütün kişi ve kuruluşlar ile bu güzide şehirde yaşayan herkese, şahsım ve ailem adına arz-1 veda eder, en kalbi sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Yorumlar (0)