banner2

banner1

banner22

Google Cloud’daki sorun internet sitelerini vurdu

Spotify, Discord ve Snapchat de dahil olmak üzere birçok sitede Google'dan kaynaklı erişim sorunu yaşandı. Google Cloud ile ilgili yaşanan kesinti sonrası sorun üzerine Google tarafından çalışma başlatıldığı açıklandı.

GÜNDEM 16.11.2021, 23:02 Editör: Aysima Kortak
Google Cloud’daki sorun internet sitelerini vurdu
banner48

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Spotify, Discord, Snapchat ve Etsy gibi sitelerde yaşanan kesinti sosyal medyada gündem oldu. Google Cloud platformunda yaşanan sorun nedeniyle birçok siteye erişilemedi.

KULLANICILAR UYGULAMAYA ERİŞEMEDİKLERİNİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Ağ sorunu sonrası siteler 404 hatası verirken, birçok kullanıcı ise uygulamaya erişemediklerini sosyal medyada paylaştı. Google tarafından yapılan açıklamada “Bulut Ağı (Google Cloud) ile ilgili sorun kısmen çözüldü” denildi. Google’ın sayfasında yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “16 Kasım 2021, 09:53 itibaren Cloud Networking ile ilgili bir sorun yaşıyoruz. Ekibimiz sorun üzerinde çalışmalara devam ediyor. Yaşanan aksaklıktan etkilenen herkesten özür dileriz. Söz konusu sorunun sitelerden kaynaklı olmadığını belirten teknoloji uzmanları, ortak bir sağlayıcı nedeniyle birçok sitenin sorundan etkilendiğini belirtti. Google sorunu çözmek için çalışmalarını sürdürürken, yetkililer zaman zaman Google Cloud üzerinde yer alan web sitelerine erişim sorunu yaşanabileceğini belirtti.

banner84
Yorumlar (0)