banner2

banner1

banner22

Gönüllülerle birlikte yapılıyor

Koronavirüs hastalığının önlenmesi ve tedavisi için kullanılan ilaçların geliştirilmesi için yapılan çalışmaların toplandığı merkezlerden biri olan SEAH’ta ilaçların gelişimi için çalışmalar sürdüğü öğrenildi. Öte yandan ilaçların FAZ-3 çalışmaları da burada gönüllülerle birlikte yapılıyor.

GÜNDEM 03.09.2021, 10:57 Editör: Nisa Çoban
Gönüllülerle birlikte yapılıyor
banner48

Özel Haber / Güven Hasbaş

ÜLKEDEKİ SAYILI MERKEZLERDEN

Koronavirüs hastalığıyla ilgili olarak Türkiye’de ilk takip merkezlerinden biri olan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, pandemi sürecinin devamında da hastalığa karşı önemli roller oynamaya devam ediyor. Koronavirüs hastalarında kullanılan ilaçların geliştirilmesi ve hastalığın önlenmesi için yeni ilaçların araştırılmasında Türkiye’deki sayılı merkezden biri haline geldiği öğrenilen Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, aynı zamanda Türkovac aşısının geliştirilmesi içinde çalışmalar sürüyor.

FAZ -3 ÇALIŞMALARI BURADA YAPILIYOR

Hastalığın önlenmesi için aşı dışında geliştirilen ilaçlarda da imzası bulunan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, aynı zamanda ilaç geliştirme konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Gönüllülerle birlikte hastalık öncesinde koronavirüsü önleme, hastalık sırasında ise hastalığın seyrini olumlu yönde değiştirme için geliştirilen ilaçlardan toplanan veriler burada tek tek raporlanarak ilaçların gelişimi için kullanılıyor. Öte yandan hem yerli aşı Türkovac hem de koronavirüsten koruyucu ilaçların Faz-3 çalışmalarının Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldığı öğrenilirken gönüllülerin de bu çalışmalarda önemli bir rol oynadığı belirtiliyor.

Yorumlar (0)