banner2

banner1

banner22

Gökdemir’den Tever’e ziyaret

Hak İş Sakarya İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Hak İş Bağlı Sendikaların Sakarya Şube başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’i makamında ziyaret etti.

GÜNDEM 21.07.2020, 14:30 Editör: Ebru Bulut
Gökdemir’den Tever’e ziyaret
banner48

ÇALIŞMA HAYATINDAKİ SIKINTILAR KONUŞULDU

Hak İş Sakarya İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir Hak İş Bağlı Sendikaların Sakarya Şube başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri; Öz Çelik İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Rifat Kurt, Öz Gıda İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Hayati Özer ve Öz Orman İş Sendikası Bölge Başkan İslam Şişman ile birlikte AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’i makamında ziyaret etti. Ziyarette çalışma hayatındaki yaşanan sıkıntılar AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’e iletildi.

“GÖRÜŞÜMÜZÜ HER PLATFORMDA DİLE GETİRDİK”

Gökdemir; “Kıdem tazminatında tavan uygulaması, bir yıl çalışma şartı, sadece iş kanunu kapsamındaki işçilerin tazminattan yararlanması gibi birçok sınırlama mevcuttur. HAK-İŞ olarak kıdem tazminatı konusunda kazanılmış haklardan geriye gidiş olmayacak şekilde ve her çalışanı kapsayıcı bir düzenleme yapılması gerektiği görüşümüzü her platformda dile getirdik. Çalışma hayatının bu önemli sorununu sosyal taraflarla müzakere etmeye ve mutabakata açık olduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz. Genel Başkanımız Mahmut Arslan ile Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan yapmış oldukları görüşmeler neticesinde; Cumhurbaşkanımız tarafların uzlaşacağı bir sistem olacak şekilde bir çalışma yapılması talimatı vermiş ve gündemden çıkarılmıştır. Çalışanların vergi kesintisinin ağır geldiğini ve vergi matrahlarının değiştirilmesi gerekmektedir. Belediye Personel Şirketlerinde çalışan işçiler için 30.06.2020 de Çerçeve sözleşme bitmiştir. Yeni dönem için toplu sözleşme süreci başlamıştır. Yerel yönetimlerde çalışan işçi arkadaşlarımız bu süreçte sabretmişlerdir. Çerçeve sözleşmede verilen ücret zamları 2019 ve 2020 yılları enflasyon oranlarının altında kalmıştı. Yeni dönemde inşallah uluslararası yaptığımız sözleşmelere göre eşit işe eşit ücret olacak şekilde toplu iş sözleşmeleri imzalarız.” şeklinde konuştu.

“ÇÖZÜM NOKTASINDA GEREKENİ YAPIYORUZ”

Tever; “Bizlerde çalışma hayatındaki gerek bizim tespit etmiş olduğumuz gerek sizlerin iletmiş olduğu problemleri ilgili makamlara taşıyarak çözümü noktasında gerekeni yapıyoruz. Şu anda tüm dünyada etkili olan Covid-19 dan dolayı hükümetimizin almış olduğu tedbirler sayesinde hamdolsun istihdamın sürdürülebilir olması çok önemlidir. Sizlerden gelen taleplerin de çözümü noktasında gerekli çalışmayı yapacağımın bilinmesini isterim. İşçi arkadaşlarıma çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim.” dedi.

Yorumlar (0)