banner2

banner1

banner22

Gökdemir’den Kadınlar Günü mesajı

HAK-İŞ İl Başkanı HİZMET-İŞ Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

GÜNDEM 08.03.2021, 11:12 Editör: Gizem Demirsoy
Gökdemir’den Kadınlar Günü mesajı
banner48

Türk ve İslam toplumu kültüründe kadının çok önemli yeri bulunduğuna dikkati çeken Gökdemir, alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed’in, ‘Kadınlar hakkında size hayrı vasiyet ediyorum’ dediğini, Türk geleneklerinde kadının, lider anlamındaki ‘han’ sözcüğünden türetilen ‘hanım’ kelimesiyle adlandırıldığını kaydetti.

“KADINLAR, TOPLUMSAL VE EKONOMİK YAŞAMIN AYRILMAZ BİR PARÇASI”

Başkan Gökdemir mesajında, “Kadınlar, toplumsal ve ekonomik yaşamın ayrılmaz bir parçası, toplumun en küçük birimini oluşturan ailenin temel unsurudur. Kadınlarımız tarihimizin derinliklerinden günümüze kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her devirde feragat ve fedakarlıkların en yücesini yapmışlardır. Kurtuluş savaşında; kanını, canını, emeğini ve evladını memleketin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamıştır. Bu ülkenin Mehmetçiklerini dünyaya getiren binlerce şehit analarının içinde olduğu onurlu kadınlarımız, özverili ve üretken çalışmaları ile aileyi ve toplumumuzu şekillendiren en önemli varlıktır. Kadınlarımızın karşılaştığı sorunların, esasen tüm toplumun meselesi olduğu, dolayısıyla çözümlerin de ortak bir anlayışla üretilebileceği unutulmamalıdır. İnanıyorum ki özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Türkiye’nin huzura ihtiyaç duyduğu bu dönemde bunu tesis edecek en büyük dil kadınlarımızın gönül dilidir, duygusudur. Gönül dilinde rahmet ve huzur olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dilerim.”

Yorumlar (0)