banner2

banner1

banner22

'Global marka olduk'

Otokar, bir Asya ülkesinden 28,9 milyon USD tutarında taktik tekerlekli zırhlı araç siparişi aldı. Araçların teslimatının 2019 yılı ilk çeyreğine kadar tamamlanması planlanıyor.

GÜNDEM 31.07.2018, 12:41
'Global marka olduk'
banner48

Türkiye'nin öncü kara sistemleri üreticisi Otokar’ın kendi tasarladığı ve ürettiği, yüksek koruma seviyesi ve üstün hareket kabiliyetleri ile dikkat çeken zırhlı araçları dost ve müttefik ülkeler tarafından tercih ediliyor.

2019’DA TAMAMLANACAK

Otokar, farklı tip zırhlı araçları için bir Asya ülkesinden 28,9 milyon USD tutarında yeni bir ihracat siparişi aldı. Sipariş kapsamındaki 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araçlar; yedek parça ve eğitim hizmetleri ile birlikte sunulacak. Teslimatların 2019 yılı ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

TERCİH EDİLDİĞİMİZ İÇİN GURUR DUYUYORUZ

Türkiye’nin tek milli kara sistemleri üreticisi olan Otokar’ın Genel Müdürü Serdar Görgüç, sipariş ile ilgili; “Fikri mülkiyet hakları tamamı Otokar’a ait olan, Türk mühendisler tarafından tasarlanan ve üretilen zırhlı araçlarımızın yurtdışında da tercih edilmesinden gurur duyuyoruz. Bu yeni sipariş, daha önce ihracat yaptığımız bir Asya ülkesinden alındı. Kullanıcımızın Birleşmiş Milletler görevlerinde kullanarak deneyimlediği ve memnun kaldığı araçlarımız, yeni alımları için referans oldu. Farklı tiplerdeki taktik tekerlekli zırhlı araç ihtiyaçlarını karşılamak için Otokar’ı tercih ettiler.” İfadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN GLOBAL MARKASI OLDUK

Savunma sanayi alanında Asya bölgesinin ihracat pazarları arasında yer aldığını belirten Görgüç; “Savunma sanayinde kara sistemleri alanında Türkiye’nin global markası olduk. Dünya çapında toplam 30 binden fazla Otokar askeri aracının 50’den fazla kullanıcının envanterinde yer alıyor. Ülkemizin savunma sanayindeki başarısına katkı sağlamaktan, milli sanayinin gelişiminin bir parçası olmaktan; savunma sanayinde ürünlerimizin yanı sıra; global ölçekteki bilgi birikimimiz, mühendisliğimiz, Ar-Ge ve teknoloji transferi kabiliyetlerimizle de ön plana çıkmaktan gurur duyuyoruz.”

Yorumlar (0)