banner2

banner1

banner22

Gizli oylamada muhalefet kazandı

Kaynarca Belediye Meclisi Nisan ayı oturumunda başkan vekilleri ve encümen üyelikleri seçimleri yapıldı. Gizli oylamada Saadet’in encümen adayı yarışı kazandı.

GÜNDEM 06.04.2021, 12:46 Editör: Gizem Demirsoy
Gizli oylamada muhalefet kazandı
banner48

SEÇİM YAPILDI

Kaynarca Belediye Meclisinin Nisan ayı olağan toplantısı yapıldı. Yerel seçimlerin üzerinden geçen 2 yılın ardından yapılan seçimlerde Kaynarca’da ilginç bir sonuç ortaya çıktı. AK Partili meclis üyelerinin çoğunlukta olduğu Kaynarca’da Saadet Partisi’nin adayı Mustafa Tan encümene seçildi. AK Parti’nin encümen için adayları Recep Boğaz ve Kadir Aktaş’ı önerirken Saadet Partisi Mustafa Tan’ı teklif etti. İlk oylamada eşit oy alan Tan ve Aktaş yeniden oylandı. Gizli oylama sonrasında Mustafa Tan AK Partili mevkidaşını geride bırakarak encümene seçildi.

BAŞKANVEKİLLERİ BELLİ OLDU

Yapılan seçim sonucunda Meclis 1. Başkan Vekilliğine Seçkin Akcan, Meclis 2. Başkan Vekilliğine Azmi Çelebi seçildi.  Meclis katipliklerine Okan Pektaş  ve Furkan Onkun seçildi.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Yapılan seçimler sonucunda Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Seçkin Akcan, İlhan Akcan ve Mustafa Tan, İmar Komisyonu üyeliklerine Recep Boğaz, Furkan Onkun, Seçkin Kanyılmaz seçilirken Estetik Komisyonu üyeliklerine Hatice Türkkıyısı, Azmi Çelebi ve Yılmaz Çevik seçildi.

GÖLETLERİN BELEDİYEYE DEVRİ

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’na havale edilen ilçedeki göletlerin bakım, işletme, yönetim sorumlulukların DSİ’den alınması konusu Meclis’te görüşüldü, Sözleşme yapabilmek için Meclis’ten Belediye Başkanı Murat Kefli’ye yetki  verilmesi istendi, oy birliği ile kabul edildi.

Şeyhtımarı köyünde köy tüzel kişiliğinden Belediye’ye devri yapılan arazinin sera yapımında kullanılmak üzere Nurullah Akkaya’ya 10 yıllığına kiralanması oy birliği ile kabul edildi. Belediye Başkanı Murat Kefli, Belediyemizin buradan bir kazancı söz konusu değil,

Belediye 2020 yılı faaliyet raporu okundu. Okunan raporda 13 milyon 200 bin lira bütçedeki harcama kalemleri okundu. Faaliyet raporu Meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Yorumlar (0)